Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do nieswoistego zapalenia jelit. Zmiany zapalne mogą występować w dowolnym odcinku przewodu pokarmowego, zarówno na powierzchni ścian, jak i głębiej. Przyczyny choroby nie są dokładnie poznane. Czynniki genetyczne związane z dziedziczeniem zaburzeń układu immunologicznego mogą mieć wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania. Także niektóre bakterie jak Escherichia Coli, Clostridium difficile, Yersinia czy Listeria mogą być przyczyną choroby.
Dieta SCD – etapy, jadłospis, przepisy, opinie
Dieta SCD (Specific carbohydrates diet), zwana inaczej dietą specyficznych węglowodanów, to sposób żywienia osób cierpiących na wrzodziejące zapalenia jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, celiakię, a nawet mukowiscydozę. Na jakich produktach opiera się codzienne żywienie podczas stosowania diety SCD i jakie są opinie na jej temat?
Zapalenie jelita grubego – objawy, leczenie, dieta
Zapalenia jelita mogą mieć różne podłoże i obraz kliniczny. Zawsze jednak charakteryzują się występowaniem stanu zapalnego, który skutkuje dyskomfortem i dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, wymagającymi szybkiego podjęcia leczenia. Jakie są formy zapaleń jelita grubego, czym się objawiają i jak przebiega ich leczenie?
Tapioka – właściwości, rola w diecie osób z problemami pokarmowymi, przepisy
Perłowe kuleczki tapioki coraz częściej goszczą na półkach naszych sklepów. Zainteresowanie tym produktem jest szczególnie duże wśród osób na diecie bezglutenowej. Jakie ma zastosowanie i czy warto wprowadzić tapiokę do naszej codziennej diety?
Choroba Leśniowskiego-Crohna leczenie naturalne
Do naturalnych sposobów leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna należy odpowiednia dieta, wspomagająca regenerację jelit i zapobiegająca niedoborom. Niejednokrotnie leczenie żywieniowe wymaga podawania pożywienia bezpośrednio do jelit co przyspiesza procesy regeneracyjne. Pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna przestrzega się także przed paleniem tytoniu.
Medyczna marihuana – właściwości, wpływ na leczenie
Medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu niektórych objawów chorób, jednak ogólny zachwyt nad jej potencjalnymi właściwościami i ruchy dążące do legalizacji są nad wyraz entuzjastyczne i nieproporcjonalne do udokumentowanych efektów leczniczych.
Dieta u chorych ze stomią – zasady, wskazania oraz produkty
Czy posiadanie stomii musi oznaczać gorszą jakość życia? Czy na pacjentów nakładana jest inna dieta niż w przypadku pozostałych ludzi? Jakie zmiany należy wprowadzić, aby móc normalnie funkcjonować?
Choroba Leśniowskiego-Crohna u dzieci
Choroba Leśniowskiego-Crohna coraz częściej diagnozowana jest u dzieci. Towarzyszące jej objawy takie jak: bóle brzucha i biegunki są niezwykle uciążliwe dla dzieci, choroba może spowodować także zahamowanie wzrostu dziecka. Ważne jest zatem szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie odpowiedniego leczenia.
Choroba Leśniowskiego-Crohna – dieta oraz niezawodne przepisy
Jeżeli cierpisz na chorobę Leśniowskiego Crohna – czy zdarza Ci się restrykcyjnie ograniczać swoją dietę w obawie przed kolejnym zaostrzeniem? Pozbądź się obaw i ciesz się smakiem ulubionych potraw!
Nieżyt żołądka. Objawy, przyczyny, leczenie i dieta
Ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, gorączka, pogorszenie samopoczucia, to niektóre objawy nieżytu żołądka. Poznaj sposoby walki z tą chorobą.
Choroba Leśniowskiego-Crohna – przyczyny, objawy, leczenie
Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do grupy nieswoistych zapaleń jelit. Diagnozowana jest coraz częściej, szczególnie wśród ludzi młodych. Czy możemy określić ją jako schorzenie XXI wieku?
Choroba Leśniowskiego-Crohna rokowania
Na dzień dzisiejszy nieznane są przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna, stąd nie ma metod na przywrócenie zdrowia chorego. Leczenie polega na zmniejszeniu objawów i zapobieganiu powstawania zmian nowotworowych. Choroba ta jednak objawia się etapami zaostrzenia i remisji, a odpowiednie leczenie i postępowanie może wydłużać etapy remisji.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !