choroba Leśniowskiego-Crohna

Oceń
choroba Leśniowskiego-Crohna - 2.3/5. Oddano 3 głosy.

Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do nieswoistego zapalenia jelit. Zmiany zapalne mogą występować w dowolnym odcinku przewodu pokarmowego, zarówno na powierzchni ścian, jak i głębiej. Przyczyny choroby nie są dokładnie poznane. Czynniki genetyczne związane z dziedziczeniem zaburzeń układu immunologicznego mogą mieć wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania. Także niektóre bakterie jak Escherichia Coli, Clostridium difficile, Yersinia czy Listeria mogą być przyczyną choroby.

Dieta SCD – etapy, jadłospis, przepisy, opinie

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Dieta SCD (Specific carbohydrates diet), zwana inaczej dietą specyficznych węglowodanów, to sposób żywienia osób cierpiących na wrzodziejące zapalenia jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, celiakię, a nawet mukowiscydozę. Na jakich produktach opiera się codzienne żywienie podczas stosowania diety SCD i jakie są opinie na jej temat?

Zapalenie jelita grubego – objawy, leczenie, dieta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zapalenia jelita mogą mieć różne podłoże i obraz kliniczny. Zawsze jednak charakteryzują się występowaniem stanu zapalnego, który skutkuje dyskomfortem i dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, wymagającymi szybkiego podjęcia leczenia. Jakie są formy zapaleń jelita grubego, czym się objawiają i jak przebiega ich leczenie?

Tapioka – właściwości, rola w diecie osób z problemami pokarmowymi, przepisy

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Perłowe kuleczki tapioki coraz częściej goszczą na półkach naszych sklepów. Zainteresowanie tym produktem jest szczególnie duże wśród osób na diecie bezglutenowej. Jakie ma zastosowanie i czy warto wprowadzić tapiokę do naszej codziennej diety?

Choroba Leśniowskiego-Crohna leczenie naturalne

Do naturalnych sposobów leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna należy odpowiednia dieta, wspomagająca regenerację jelit i zapobiegająca niedoborom. Niejednokrotnie leczenie żywieniowe wymaga podawania pożywienia bezpośrednio do jelit co przyspiesza procesy regeneracyjne. Pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna przestrzega się także przed paleniem tytoniu.

Medyczna marihuana – właściwości, wpływ na leczenie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu niektórych objawów chorób, jednak ogólny zachwyt nad jej potencjalnymi właściwościami i ruchy dążące do legalizacji są nad wyraz entuzjastyczne i nieproporcjonalne do udokumentowanych efektów leczniczych.

Dieta u chorych ze stomią – zasady, wskazania oraz produkty

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Czy posiadanie stomii musi oznaczać gorszą jakość życia? Czy na pacjentów nakładana jest inna dieta niż w przypadku pozostałych ludzi? Jakie zmiany należy wprowadzić, aby móc normalnie funkcjonować?

Choroba Leśniowskiego-Crohna u dzieci

Choroba Leśniowskiego-Crohna coraz częściej diagnozowana jest u dzieci. Towarzyszące jej objawy takie jak: bóle brzucha i biegunki są niezwykle uciążliwe dla dzieci, choroba może spowodować także zahamowanie wzrostu dziecka. Ważne jest zatem szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Choroba Leśniowskiego-Crohna – dieta oraz niezawodne przepisy

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Jeżeli cierpisz na chorobę Leśniowskiego Crohna – czy zdarza Ci się restrykcyjnie ograniczać swoją dietę w obawie przed kolejnym zaostrzeniem? Pozbądź się obaw i ciesz się smakiem ulubionych potraw!

Nieżyt żołądka. Objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, gorączka, pogorszenie samopoczucia, to niektóre objawy nieżytu żołądka. Poznaj sposoby walki z tą chorobą.

Choroba Leśniowskiego-Crohna – przyczyny, objawy, leczenie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do grupy nieswoistych zapaleń jelit. Diagnozowana jest coraz częściej, szczególnie wśród ludzi młodych. Czy możemy określić ją jako schorzenie XXI wieku?

Choroba Leśniowskiego-Crohna rokowania

Na dzień dzisiejszy nieznane są przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna, stąd nie ma metod na przywrócenie zdrowia chorego. Leczenie polega na zmniejszeniu objawów i zapobieganiu powstawania zmian nowotworowych. Choroba ta jednak objawia się etapami zaostrzenia i remisji, a odpowiednie leczenie i postępowanie może wydłużać etapy remisji.