Jesteś na:

nadciśnienie

Cytryniec chiński – właściwości, zastosowanie, działanie, cena

Paulina Hetwer tydzień temu

Stres i choroby serca – to dwie pierwsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych. Czy substancje naturalnie występujące w cytryńcu chińskim mogą pomóc nam bronić się przed nimi?

Kwas alfa-liponowy – działanie, występowanie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Kwas alfa-liponowy to związek, którego działanie wydaje się być obiecujące w terapii cukrzycy, chorób serca i zespołu metabolicznego. Jakie inne właściwości wykazuje forma R-ALA i gdzie można ją znaleźć?

Sól niskosodowa kontra tradycyjna

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Rozwiązaniem, mogącym sprzyjać ograniczeniu spożywania soli dodanej do potraw i dań, może okazać się sól niskosodowa. Czym jest i jakimi cechami różni się od tradycyjnej soli kuchennej?

Dieta niskosodowa – zasady, wskazania, produkty zalecane i zakazane w diecie bez soli

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Dieta niskosodowa ma korzystny wpływ na nasze serce, pozwala osobom chorym na nadciśnienie tętnicze oraz miażdżycę uzyskać dobre wyniki badań, a także przedłużyć i poprawić jakość ich życia.

Dbaj o prawidłowe ciśnienie krwi i poznaj najbogatsze źródła potasu!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Co ma wspólnego potas z ciśnieniem krwi? Jak się okazuje bardzo wiele! Potas jest niezwykle ważnym pierwiastkiem odpowiedzialnym za szereg funkcji w organizmie. Wprowadź do swojej diety produkty bogate w potas!

Poznaj sproszkowaną, zieloną herbatę i jej wpływ na zdrowie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są już wszystkim dobrze znane. Matcha jednak wyróżnia się spośród innych liściastych herbat. Chroni ona przed wieloma chorobami, a także przed upływem czasu.

Sól niebezpieczna przyprawa, którą coraz trudniej uniknąć

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Sól kuchenna nadaje smak naszym potrawom. Zawarty w niej sód jest także niezbędnym elementem naszej gospodarki elektrolitowej. Niestety jej nadmiar ma poważne konsekwencje dla zdrowia.

Olej z wiesiołka – skład, zastosowanie, działanie i opinie

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Lecznicze właściwości wiesiołka są wykorzystywane już od dawna. Z roku na rok preparaty z oleju wiesiołka zyskują coraz większą popularność i swoich zwolenników. Najbardziej cenne z całej rośliny są nasiona, z których to pozyskuje się prozdrowotny olej. Lista zalet oraz zastosowań jest spora.

Awokado chroni przed 5 chorobami!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Awokado to nie tylko źródło cennych witamin i zdrowych tłuszczów. Jego właściwości zdrowotne skutecznie ochronią Cię przed wieloma chorobami!

Choroby cywilizacyjne - czynniki ryzyka, profilaktyka oraz rodzaje i charakterystyka chorób

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Dorobek cywilizacyjny przyniósł wiele dobra ale jednocześnie stał się przyczyną wielu zagrożeń. Postęp i dobrobyt z jednej strony ułatwiają nam życie, a z drugiej zwiększają liczbę chorób. Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych? I czy tak naprawdę można im zapobiec?

Nieświadomie skazujemy się na nadciśnienie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jak się okazuje, redukując ilość soli w naszej diecie jesteśmy w stanie ustrzec się przed tą groźną chorobą. Niestety wciąż nieświadomie jesteśmy w stanie 3-krotnie przekroczyć dzienną zalecaną dawkę spożycia soli.

Badania – najważniejszy krok w prewencji i leczeniu chorób

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania lekarskie są niezwykle ważnym elementem prewencji wielu chorób, a także pierwszym krokiem, na drodze do podjęcia prawidłowego leczenia.

Zadbaj o najważniejszy mięsień w Twoim ciele!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Często zapominamy o najważniejszym mięśniu w naszym ciele, czyli sercu, a przecież bez niego nic nie byłoby możliwe. Skupmy się zatem na ochronie i wspieraniu jednego z najważniejszych organów w ludzkim ciele.

Wzory zachowań a podatność na choroby

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Wpływ na ryzyko zachorowań na groźne choroby ma również nasze zachowanie. poznajcie 4 typy zachowań i związane z nimi zagrożenia chorobowe.

Seniorze – dbaj o swoje zdrowie, my powiemy Ci jak!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dziś przygotowaliśmy mnóstwo wskazówek dla seniorów, które pomogą im zachować swoje ciało w młodzieńczej kondycji!

Czym zastąpić sól, aby potrawy nadal były smaczne?

Marta Konował ponad miesiąc temu

Badania wskazują na to, że Polacy spożywają zbyt dużo soli, co może mieć wiele niepożądanych konsekwencji. Warto więc ograniczyć jej spożycie w naszej codziennej diecie. Pojawia się jedynie pytanie, czym można sól zastąpić, aby potrawy nadal były smaczne?

Ciśnienie krwi. Jak prawidłowo zmierzyć je w domu i jaki ciśnieniomierz wybrać?

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Czyli o aparaturze i metodach, które pozwolą nam uzyskać najbardziej dokładne wyniki.

Hiperlipidemia – typy, objawy, przyczyny i leczenie wysokiego poziomu tłuszczów we krwi

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Hiperlipidemia to nic innego jak wysoki poziom cholesterolu. Istnieją jednak różne jej odmiany. Samozaparcie i konsekwencja w działaniu pomogą nam uchronić się od groźnych chorób jakie niesie za sobą wysoki poziom cholesterolu we krwi. Zacznij zmieniać swoje nawyki już od dziś.

Hiperlipidemia mieszana. Objawy, leczenie i odpowiednia dieta

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Hiperlipidemia mieszana to obok hipercholesterolemii oraz hipertrójglicerydemii problem cywilizacyjny. Coraz więcej osób wykazuje objawy choroby, która zagraża naszemu zdrowiu.

Dieta na obniżenie ciśnienia krwi. Przeciwwskazania, zalecenia i nadciśnienie oporne

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Nadciśnienie tętnicze dotyczy co trzeciego dorosłego Polaka. Sprawdź jak sobie z nim poradzić!