papierosy

Palenie w ciąży – skutki. Jak rzucić palenie w ciąży?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Palenie tytoniu znane jest w Europie już od XV wieku. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, obecnie na świecie pali 1,1 miliarda osób. Oznacza to, że problem dotyczy 1/3 populacji po 15 roku życia [1]. Palenie papierosów jest najczęściej występującym nałogiem wśród kobiet ciężarnych zarówno na świecie, jak i w Polsce. Szacuje się, że ok 20% kobiet w ciąży pali, a aż 60% narażonych jest na bierne wdychanie tytoniowego dymu. Podaje się, iż ta bierna ekspozycja na dym odpowiada wypaleniu jednego papierosa dziennie.

Rzucanie palenia a tycie, czyli skutki szkodliwego nałogu

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Warto dowiedzieć się, co zyskujemy, gdy odstawiamy nikotynę, czy rzeczywiście możemy przytyć i co może się przydać w trakcie rzucania palenia papierosów.

Czystek ochroni Cię przed groźnymi chorobami!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czystek ostatnio staje się bardzo popularny. Herbatki z czystka piją zarówno młodzi, jak i starzy. Nic dziwnego czystek ochroni Cię przed wieloma powszechnymi i groźnymi chorobami!

Fajka wodna wcale nie jest zdrowsza od papierosów

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Przeprowadzono analizę, w której wykazano, że osoby palące fajkę wodną narażone są na wdychanie o wiele większej ilości toksycznych substancji niż palacze tradycyjnych papierosów. Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine walczą z błędnym przekonaniem, że wszystkie substancje toksyczne zostają odfiltrowane w wodzie.

Skutki stosowania używek przez kobiety w ciąży

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Poważnym problemem jest stosowanie używek w ciąży. Niesie to ze sobą groźne skutki dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu, noworodka i dziecka w jego dalszych latach życia.

Nikotyna okazuje się skutecznym… lekiem?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Według badań zamieszczonych na łamach czasopisma naukowego „The Journal of Pharmacology” okazuje się, że nikotyna może być skutecznym lekiem na wrzodziejący zespół jelita grubego (WZJG). Kolejne testy przeprowadzone zarówno na szczurach, jak i ludziach przynoszą pozytywne efekty.

E-papieros – zdrowsza alternatywa popularnej używki?

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Jesteś fanem e-papierosa? Ta informacja powinna Cię zainteresować. Przeczytaj zanim zdecydujesz się sięgnąć po niego ponownie.

6 najgorszych rzeczy jakie robimy po jedzeniu

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Z pewnością którąś z 6 rzeczy zakazanych po jedzeniu, kiedyś zdarzyło Ci się robić. Dowiedz się, dlaczego nie warto ich robić i jaki ma to wpływ na Twoje zdrowie.

Nikotyna w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelit i schizofrenii

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Każdy medal ma dwie strony. Także palenie papierosów, czynnik dramatycznie zwiększający ryzyko nowotworów płuc, może w pewnych sytuacjach klinicznych przynieść dobry rezultat.

Azotany i azotyny w codziennej diecie. Poznajmy ich źródła

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Nitrozoaminy to związki o właściwościach prokancerogennych. Co wspólnego mają z azotanami i czy możemy spotkać je w produktach żywnościowych?

Wpływ palenia papierosów na odchudzanie

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Poznaj prawdziwy wpływ nikotyny na odchudzanie.

Nikotyna – mechanizm uzależnienia, sposoby na porzucenie nałogu

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Uzależnienie od nikotyny, głównej substancji czynnej zawartej w tytoniu, jest tak samo silne jak uzależnienie od kokainy czy heroiny. Jak wygrać z nałogiem?

Co wybrać- zwykłego papierosa czy może e-papierosa?

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Papierosy elektroniczne są dobrą alternatywą dla osób uzależnionych od nikotyny. Jednak czy na pewno zdrowszą?