kolagen

Kolagenoza – objawy. Dieta przy kolagenozie

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Białka kolagenowe należą do najważniejszych dla ludzkiego organizmu białek. Jakie objawy dają zaburzenia gospodarki kolagenowej i jak wygląda ich dietoterapia?

Jak stosować kolagen? Kolagen w proszku, w płynie, w jedzeniu. Tabletki z kolagenem

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakąkolwiek kontuzję, z pewnością chociaż słyszał o kolagenie. Czym on jest, czy warto oraz jak stosować kolagen, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Kolagen rybi, grafitowy. Kolagen w pożywieniu. Jaki kolagen wybrać?

Monika Kubiś dietetyk kliniczny ponad miesiąc temu

Jaki kolagen wybrać – kolagen rybi czy grafitowy? Na stawy czy dla urody? W formie naturalnej czy w formie suplementu diety? Doustnie czy poprzez maść na skórę? Na wszystkie te pytania odpowie Państwu poniższy artykuł.

Zastosowanie kolagenu – na twarz, włosy, rozstępy

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Kolagen – czym właściwie jest i jakie ma zastosowanie?

Kolagen w jedzeniu. W czym jest kolagen?

Gdy słyszymy hasło „kolagen”, nasze pierwsze skojarzenia związane są ze skórą i stawami. Czym właściwie on jest? Czy i w jaki sposób możemy dostarczyć go do organizmu?

Kolagen na stawy – w tabletkach, w proszku czy do picia?

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Problemy z bolącymi stawami to zmora nie tylko sportowców, ale również osób po 50. roku życia. Białko kolagenowe odpowiada za ich prawidłowe działanie, ale niestety wraz w wiekiem jego ilość spada. Warto wspomóc się preparatami zawierającymi kolagen. Na rynku dostępne są suplementy w tabletkach, proszku i płynie.

Kolagen naturalny – na stawy, rozstępy, blizny, do twarzy. Gdzie znaleźć kolagen w jedzeniu?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Kolagen – popularny w świecie kosmetyki, nazywany też eliksirem młodości. Jaka jest tajemnica jego działania i gdzie możemy znaleźć naturalne źródła kolagenu?

Kontuzja – wskazówki żywieniowe wspomagające regenerację

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Kontuzja jest bardzo ciężkim przeżyciem dla każdego sportowca. Powrót do pełnej sprawności fizycznej, jak i psychicznej wymaga wiele pracy i cierpliwości. Niezwykle ważne znaczenie w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych są odpowiednio dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne oraz dieta bogata w składniki zapewniające stawom właściwe odżywienie. W niniejszym artykule opiszę kilka przydatnych wskazówek żywieniowych, które pomogą Ci w szybszym powrocie do zdrowia.

Kolagen – właściwości, rodzaje, źródła i zastosowanie

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

W jakich produktach znajdziemy naturalny kolagen, który pozwoli nam cieszyć się jędrną i gładką skórą, a także zdrowymi stawami przez długi czas?