dynia

Oceń
dynia - 3.0/5. Oddano 2 głosy.

Króluje na naszych stołach szczególnie w okresie jesienno – zimowym, stała się niezwykle popularna dzięki Halloween. Ale czy wiemy, jakie ma właściwości i jak wpływa na nasze zdrowie? Znajdziesz tu przydatne informacje na temat wartości odżywczych dyni, liczby kalorii oraz zawartości witamin. Przekonasz się, czym właściwie jest dynia: warzywem czy owocem? Jednak dynia to nie tylko miąższ…Zobacz co kryją w sobie pestki z dyni, jakie mają znaczenie w diecie odchudzającej i co mają wspólnego kondycją naszej skóry, włosów i paznokci.

Sok z dyni – właściwości Jak zrobić sok z dyni?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Jesień jest szczególnym czasem w ciągu roku, kiedy infekcje i przeziębienia bardzo często nam towarzyszą. Z pomocą przychodzą nam wówczas specyfiki lecznicze zakupione w pobliskiej aptece. Zapominamy jednak o naturalnych produktach, których spożywanie przyczynia się do wzmocnienia i poprawy odporności organizmu.

Koktajl z pieczonej dyni

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Korzystając z uroków jesieni postanowiłam przygotować koktajl z pieczonej dyni. Jest to pożywny wartościowy podwieczorek, który możecie przygotować na Halloween, jako alternatywa dla wysokokalorycznych, przetworzonych słodyczy.

Olej z pestek dyni idealny dla mężczyzny

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Na rynku dostępnych jest wiele odmian olejów. Bardzo popularny jest olej kokosowy, po który z pewnością warto sięgnąć. Mężczyznom jednak bardziej polecamy olej z pestek dyni.

Zamienniki jajka w wegańskich wypiekach

Sonia Walla ponad miesiąc temu

O ile większość osób na diecie wegańskiej nie ma problemu z przygotowaniem bezmięsnych posiłków i bez trudu omija składniki pochodzenia zwierzęcego, problem może pojawić się podczas próby przygotowania wegańskich wypieków. I o ile nie ma większej trudności w wyborze mleka roślinnego, oleju zamiast masła czy agaru zamiast żelatyny, zostaje dylemat – czym zastąpić jajko?

Pestki dyni naturalnym sposobem zapobiegania problemom z prostatą

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Dynia to moc witamin i minerałów, ważne by zapoznali i zaprzyjaźnili się z nią także mężczyźni.

Pestki z dyni – są skarbnicą składników odżywczych i witamin, a do tego odchudzają…

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Jesień to pora dyni. Zajadamy się nią, wycinamy lampiony, robimy przetwory. Ale dynia to nie tylko miąższ, który powszechnie wykorzystujemy. W swoim wnętrzu skrywa coś bardzo cennego.

Dynia - wartości odżywcze i właściwości zdrowotne   

Agnieszka Czapla ponad miesiąc temu

Im większy, tym lepszy? Dynia to nie tylko różnorodne kształty i kolory, zobacz co kryje się we wnętrzu największego na świecie warzywa.