leki

Oceń
leki - 3.5/5. Oddano 2 głosy.

Kava Kava – działanie, gdzie kupić, opinie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Kava Kava, czyli pieprz metystynowy, to bylina naturalnie występująca w rejonie wysp Pacyfiku. Używana od tysięcy lat zarówno w celach leczniczych, jak i religijnych przez tamtejszą ludność. Gdzieniegdzie kava kava znajduje zastosowanie do tej pory (np. Papua Nowa Gwinea).

Nutraceutyk, farmaceutyk, parafarmaceutyk – krótki przewodnik po preparatach

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Czym różni się lek od suplementu diety? Jakie środki zaliczamy do nutraceutyków? Jak rozróżnić poszczególne preparaty? Krótki przewodnik po farmaceutykach, parafarmaceutykach i nutraceutykach pomoże w rozwianiu tych wątpliwości.

Ginkgo biloba (miłorząb japoński) – działanie, tabletki, cena, opinie

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Od XVIII wieku na terenie parku zamkowego w Łańcucie oczy zachwyca drzewo o niezwykłych właściwościach, z którego to dobrodziejstwa korzystano już 2800 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wówczas wykorzystywano nasiona Ginkgo biloba do leczenia zmian zwyrodnieniowych mózgu.

Nalewka z bursztynu – właściwości, zastosowanie, dawkowanie, przepis

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Bursztyn bałtycki jest dobrze znany jako wyrób jubilerski jednakże mieszkańcy wschodniej Europy wykorzystują go także w medycynie ludowej. Nalewka z bursztynu stosowana jest jako naturalne lekarstwo na rozmaite choroby i dolegliwości.

10 sposobów radzenia sobie z nieświeżym oddechem

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Miętowe gumy i cukierki są szybkim sposobem na przywrócenie świeżego oddechu. Jednak przy nawracającym problemie warto spróbować innych metod. Sprawdź jak skutecznie zwalczać nieprzyjemny zapach z ust.

Warfin a dieta, czyli produkty zakazane przy lekach rozrzedzających krew

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Czy leczenie farmakologiczne lekami powodującymi rozrzedzenie krwi wymaga stosowania specjalnej diety? Jakich produktów nie powinno spożywać się podczas przyjmowania warfaryny?

Niezbędny skład apteczki na małe i duże podróże

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Niezależnie od miejsca naszego wyjazdu musimy pamiętać o zabraniu apteczki, dzięki której będziemy mogli szybko zareagować w chwili wypadku. Co powinno się w niej znaleźć?

Dieta niskosalicylanowa (aspirynowa) – zasady, wskazania, produkty

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Salicylany dosyć często wywołują u ludzi reakcje alergiczne bądź nietolerancję. Czy w takim wypadku należy zupełnie wyeliminować je z diety? Czy istnieją produkty pozbawione tych substancji? Kiedy należy zastanowić się nad wprowadzeniem diety aspirynowej?

Czego nie jeść przy zażywaniu leków

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Każdy z nas w pewnym momencie bierze jakieś leki z nadzieją, że pomogą nam w danym schorzeniu. Nie tylko jednak od leku zależy nasze zdrowie, ale także od tego co spożyjemy przed lub zaraz po połknięciu medykamentów!

Maści rozgrzewające – na co i kiedy?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Po maści rozgrzewające sięgamy zazwyczaj, gdy nas coś boli. Warto po nie jednak sięgnąć także w innych sytuacjach.

Skutki stosowania używek przez kobiety w ciąży

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Poważnym problemem jest stosowanie używek w ciąży. Niesie to ze sobą groźne skutki dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu, noworodka i dziecka w jego dalszych latach życia.

Nieorganiczna forma jodu – wpływ na organizm i jego źródła w żywności

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Wiele osób cierpi na niedobór jodu. Warto dowiedzieć się, w jakiej formie najlepiej przyjmować ten ważny pierwiastek, aby organizm mógł go w pełni wykorzystać. Czy jod w każdej postaci jest dla nas bezpieczny?

Niezbędna zawartość domowej apteczki

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce i jak powinniśmy przechowywać leki?

Człowiek jako całość – holistyczne spojrzenie na choroby

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Nowoczesne spojrzenie na choroby i ich przyczyny

Alergia na pokarm, rośliny, nikiel, owady oraz leki. Poznajmy najczęstsze alergeny

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Ostatnie doniesienia medyczne dowodzą, że coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Pretenduje to niemal do nadania im miana współczesnej epidemii. Nawet w rankingu schorzeń opracowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) alergie znajdują się na trzeciej pozycji.

Zagrożenia związane z nadużywaniem suplementów

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Suplementy diety nie zawsze są potrzebne i nie zawsze są zdrowe. Wzrost ich spożycia wcale nie musi świadczyć o większej dbałości o zdrowie wśród Polaków. Wystarczy przecież zdrowa i zbilansowana dieta!

Modafinil – działanie, zastosowanie, dawkowanie i skutki uboczne

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Lek na nadmierny sen ma swoje wady i zalety. Dowiedz się o nich więcej.

Sibutramina – działanie, skutki uboczne i stosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Odchudzanie za cenę zdrowia? Poznaj substancję, która odchudza, ale jest niebezpieczna dla Twojego zdrowia a nawet życia!

Racjonalna antybiotykoterapia zmniejsza ryzyko antybiotykooporności

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Antybiotyki, powszechnie dziś stosowane, niosą ze sobą niepodważalne korzyści idące jednak w parze z pewnymi zagrożeniami. Kiedy i w jaki sposób stosować antybiotykoterapię?

Postęp nauki w dziedzinie zwalczania chorób nowotworowych

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Choroby nowotworowe nadal są najczęstszą przyczyną śmierci milionów ludzi na całym świecie. Medycyna nie pozostaje jednak na tę sytuację obojętna. Wciąż trwają liczne badania, które mają znaleźć skuteczny sposób na zapobieganie, diagnozowanie i leczenie nowotworów.