Opinie

 1. Dieta to jedno, ale nie wolno zapominac o tak ważnym czynniku jak kosmetyki do pielęgnacji takiej skóry.

 2. Dieta jest bardzo ważna ale pielęgancja również. Dlatego oprócz odpowiedniej diety używam również kosmetyków nawilżających, które przynoszą mojej skórze ukojenie i łągodzą podrażnienia.

 3. Dieta ogólnie jest bardzo ważna dla ogólnego zdrowia organizmu, a już w szczególności przy tego typu schorzeniach. Ja się zdrowo odżywiam, unikam cukru, czekolady, orzechów i produktów przetworzonych. Ale i tak, sama dieta mi nie wystarcza. Muszę stosować odpowiednie kosmetyki do mycia i nawilżania, bo mam wrażliwą i suchą skórę.

 4. Te wszystkie kremy czy maści w jakiś sposób pomagają bo łagodzą zaczerwienienia, swędzenie czy ból, natomiast nie likwidują problemu. Należy zacząć od eliminacji stanu zapalnego, który toczy się w organizmie. Pierwszym krokiem i najważniejszym jest wykluczenie z jadłospisu produktów, który wywołuje reakcję zapalną w jelitach. Należy wykonać test z krwi na opóźnione alergie pokarmowe (np kod metaboliczny 200), który pokaże reakcje układu białokrwinkowego na dany alergen. Dieta eliminacyjno-rotacyjna ułożona w taki sposób pozwoli na wyciszenie organizmu by mógł on powrócić do właściwego funkcjonowania. Zachęcam zgłębić temat Terapii Fenotypowej.

 5. dieta jak najbardziej, ale w polaczeniu z uzywaniem dermokosmetykow.

 6. Ja nie zauważyłam, żeby dieta wpływała na moją skórę. Może trochę bardziej mnie swędzi jak, najem się chipsów i innych tłustych rzeczy. Ale najbardziej drażnią mnie płyny do płukania tkanin. Muszę używać tych przeznaczonych dla dzieci. Systematyczne używanie kremów też jest ważne.

 7. Zgadzam się – dieta, w tego przypadku schorzeniach jest bardzo ważna, ale nie najważniejsza. Zmiana na zdrowszą nie spowoduje, że AZS zniknie. Fajne efekty można osiągnąć stosując metody naturalne w połączeniu z dermokosmetykami.

 8. Mam rozpoznaną chorobe -agzema sucha.W ubiegłe lato prawie ze wyleczyłem olejem lnianym,niestety w zimie choroba powróciła,żadne kremy nie działają.Po przeczytaniu ciekawego artykułu o nieszczelnosci jelita zauważyłem ze u mnie po spożyciu czerwonych buraków ,mocz zabarwia sie .Czy to oznacza ze jest to przyczyna.?

  1. Panie Ryszardzie,
   faktycznie zwiększona przepuszczalność jelit może mieć wpływ na zaostrzenie objawów choroby. Nie mniej jednak zabarwienie moczu po spożyciu buraków nie jest miarodajnym badaniem diagnostycznym w kontekście zwiększonej przepuszczalności jelit. Dużo lepszym jest m.in. badanie poziomu zonuliny w kale.
   Pozdrawiam,
   Sonia Walla
   dietetyk, autor artykułu

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No terms found or there was an error.