pamięć

Lecytyna – działanie, skutki uboczne. Lecytyna na pamięć

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Lecytyna to mieszanina związków, w skład której wchodzą fosfolipidy. Jednym z dominujących jest fosfatydylocholina. Fosfolipidy zbudowane są z cząsteczki glicerolu połączonej z dwoma kwasami tłuszczowymi oraz z jedną resztą fosforanową, do której z kolei przyłączona jest np. cholina. Wchodzą w skład błony komórkowej każdej komórki – co jednoznacznie świadczy o tym, że są nam do życia niezbędne. Cholina, której źródło stanowi lecytyna – pełni rolę także prekursora acetylocholiny – bardzo istotnego neurotransmitera.

Żeń-szeń na pamięć i na potencję. Działanie żeń-szenia i przeciwwskazania do stosowania

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Korzeń życia, korzeń – piorun, boskie ziele… to tylko nieliczne nazwy reliktowej byliny nazywanej powszechnie żeń-szeniem. Od niepamiętnych czasów znano i ceniono jego właściwości, dopatrując się zarysów ludzkiej postaci poprzez specyficzny kształt korzenia boskiego ziela.

Ginkgo biloba (miłorząb japoński) – działanie, tabletki, cena, opinie

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Od XVIII wieku na terenie parku zamkowego w Łańcucie oczy zachwyca drzewo o niezwykłych właściwościach, z którego to dobrodziejstwa korzystano już 2800 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wówczas wykorzystywano nasiona Ginkgo biloba do leczenia zmian zwyrodnieniowych mózgu.

Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.

Melisa – właściwości i zastosowanie

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Melisa to kolejny niezbędnik zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. Sprawdza się nie tylko jako przyprawa i kulinarna ozdoba potraw, ale oddziałuje pozytywnie na cały organizm. Koi nerwy, relaksuje i poprawia pracę układu pokarmowego. Z liści melisy powstaje olejek, ale można również je zaparzać i pić melisowe herbatki i napary. Poznajmy zastosowania i właściwości melisy lekarskiej.

Sposób na zapamiętanie imienia nowopoznanej osoby

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wiele osób nie jest w stanie zapamiętać imienia nowopoznanej osoby. Powoduje to niekiedy przykre i zawstydzające sytuacje. Istnieje jednak na to sposób. W badaniach opublikowanych w "Consciousness and Cognition" naukowo udowodniono skuteczność sposobu na zapamiętywanie imion.

Pij zieloną herbatę a nie zapomnisz!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bazylei wykazały pozytywne oddziaływanie zielonej herbaty na pamięć. To kolejne prozdrowotne cechy tego cennego napoju.

Mnemotechniki sposobem na szybsze zapamiętywanie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Dzięki mnemotechnice zapamiętasz więcej i szybciej. Techniki, które powinien znać każdy uczeń i student.

Seniorze – dbaj o swoje zdrowie, my powiemy Ci jak!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dziś przygotowaliśmy mnóstwo wskazówek dla seniorów, które pomogą im zachować swoje ciało w młodzieńczej kondycji!

Rzeczy i sprawy warte zapamiętania

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Pamięć to jedna z najbardziej istotnych umiejętności człowieka. Dzięki niej się rozwijamy i budujemy własną historię.

Ćwiczenia na koncentrację uwagi dla dzieci i dorosłych

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Znacie to uczucie, gdy nic nie wchodzi do głowy, a czytanie książki nie jest już tak przyjemne, jak ostatnio? Muzyka też denerwuje, mimo że kiedyś rozweselała. Problemy z koncentracją pojawiają się u każdego z nas i mogą być dosyć nieprzyjemne. Dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Jak poprawić pamięć i koncentrację? 7 skutecznych sposobów

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Zobacz jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci!

Neurony lustrzane – od akcji do empatii

Tomasz Starczewski ponad miesiąc temu

Poznajcie najnowsze odkrycia dotyczące neuronów lustrzanych.

Ciekawość – pomaga się nam uczyć, ale dlaczego?

Tomasz Starczewski ponad miesiąc temu

Ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła, a czynnik pozwalający szybciej zapamiętywać i prowadzący do efektywniejszej nauki.

Aspartam. Cała prawda o długotrwałym stosowaniu popularnego słodziku

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Jak to w końcu jest z tym aspartamem? Popularny słodzik szkodzi czy nie? Przeczytaj wyniki najnowszych badań i zdecyduj, czy lepiej go unikać, a może nie.

Alzheimer – objawy, przyczyny i leczenie choroby

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Statystyki nie są optymistyczne – obecnie na alzheimera choruje co 20 osoba po sześćdziesiątym piątym i co 5 osoba po osiemdziesiątym roku życia. Dowiedz się, jakie są Twoje narzędzia walki z chorobą!

Wpływ diety na koncentrację i zdolność uczenia się

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Zobacz jak dokarmić swój mózg, by szybko i efektywnie wchłaniał wiedzę.

Odpowiednia dieta na pamięć i koncentrację

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Niestety, nasz organizm mimo, iż potocznie porównywany jest do „dobrze naoliwionej maszyny” ma z nią niewiele wspólnego. A mianowicie, posiada jedną, niewymienną pamięć. Dlatego też szczególnie powinniśmy o nią dbać, dostarczając wszystkich niezbędnych składników, które pomogą utrzymać sprawny umysł. Jakie to składniki?

Ciało to nie wszystko. Zadbaj o rozwój swojego umysłu i osiągnij równowagę

Marek Stróżyk ponad miesiąc temu

Nie bądź człowiekiem współczesnym do granic i nie zapominaj o swoim wnętrzu. Zadbaj o równoważny rozwój ciała i umysłu. W końcu człowiek to nie tylko sfera materii.