Lecytyna – działanie, skutki uboczne. Lecytyna na pamięć
Lecytyna to mieszanina związków, w skład której wchodzą fosfolipidy. Jednym z dominujących jest fosfatydylocholina. Fosfolipidy zbudowane są z cząsteczki glicerolu połączonej z dwoma kwasami tłuszczowymi oraz z jedną resztą fosforanową, do której z kolei przyłączona jest np. cholina. Wchodzą w skład błony komórkowej każdej komórki – co jednoznacznie świadczy o tym, że są nam do życia niezbędne. Cholina, której źródło stanowi lecytyna – pełni rolę także prekursora acetylocholiny – bardzo istotnego neurotransmitera.
Żeń-szeń na pamięć i na potencję. Działanie żeń-szenia i przeciwwskazania do stosowania
Korzeń życia, korzeń – piorun, boskie ziele… to tylko nieliczne nazwy reliktowej byliny nazywanej powszechnie żeń-szeniem. Od niepamiętnych czasów znano i ceniono jego właściwości, dopatrując się zarysów ludzkiej postaci poprzez specyficzny kształt korzenia boskiego ziela.
Ginkgo biloba (miłorząb japoński) – działanie, tabletki, cena, opinie
Od XVIII wieku na terenie parku zamkowego w Łańcucie oczy zachwyca drzewo o niezwykłych właściwościach, z którego to dobrodziejstwa korzystano już 2800 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wówczas wykorzystywano nasiona Ginkgo biloba do leczenia zmian zwyrodnieniowych mózgu.
Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu
Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.
Melisa – właściwości i zastosowanie
Melisa to kolejny niezbędnik zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. Sprawdza się nie tylko jako przyprawa i kulinarna ozdoba potraw, ale oddziałuje pozytywnie na cały organizm. Koi nerwy, relaksuje i poprawia pracę układu pokarmowego. Z liści melisy powstaje olejek, ale można również je zaparzać i pić melisowe herbatki i napary. Poznajmy zastosowania i właściwości melisy lekarskiej.
Sposób na zapamiętanie imienia nowopoznanej osoby
Wiele osób nie jest w stanie zapamiętać imienia nowopoznanej osoby. Powoduje to niekiedy przykre i zawstydzające sytuacje. Istnieje jednak na to sposób. W badaniach opublikowanych w "Consciousness and Cognition" naukowo udowodniono skuteczność sposobu na zapamiętywanie imion.
Pij zieloną herbatę a nie zapomnisz!
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bazylei wykazały pozytywne oddziaływanie zielonej herbaty na pamięć. To kolejne prozdrowotne cechy tego cennego napoju.
Mnemotechniki sposobem na szybsze zapamiętywanie
Dzięki mnemotechnice zapamiętasz więcej i szybciej. Techniki, które powinien znać każdy uczeń i student.
Seniorze – dbaj o swoje zdrowie, my powiemy Ci jak!
Dziś przygotowaliśmy mnóstwo wskazówek dla seniorów, które pomogą im zachować swoje ciało w młodzieńczej kondycji!
Rzeczy i sprawy warte zapamiętania
Pamięć to jedna z najbardziej istotnych umiejętności człowieka. Dzięki niej się rozwijamy i budujemy własną historię.
Ćwiczenia na koncentrację uwagi dla dzieci i dorosłych
Znacie to uczucie, gdy nic nie wchodzi do głowy, a czytanie książki nie jest już tak przyjemne, jak ostatnio? Muzyka też denerwuje, mimo że kiedyś rozweselała. Problemy z koncentracją pojawiają się u każdego z nas i mogą być dosyć nieprzyjemne. Dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.
Jak poprawić pamięć i koncentrację? 7 skutecznych sposobów
Zobacz jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci!
Neurony lustrzane – od akcji do empatii
Poznajcie najnowsze odkrycia dotyczące neuronów lustrzanych.
Ciekawość – pomaga się nam uczyć, ale dlaczego?
Ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła, a czynnik pozwalający szybciej zapamiętywać i prowadzący do efektywniejszej nauki.
Aspartam. Cała prawda o długotrwałym stosowaniu popularnego słodziku
Jak to w końcu jest z tym aspartamem? Popularny słodzik szkodzi czy nie? Przeczytaj wyniki najnowszych badań i zdecyduj, czy lepiej go unikać, a może nie.
Alzheimer – objawy, przyczyny i leczenie choroby
Statystyki nie są optymistyczne – obecnie na alzheimera choruje co 20 osoba po sześćdziesiątym piątym i co 5 osoba po osiemdziesiątym roku życia. Dowiedz się, jakie są Twoje narzędzia walki z chorobą!
Wpływ diety na koncentrację i zdolność uczenia się
Zobacz jak dokarmić swój mózg, by szybko i efektywnie wchłaniał wiedzę.
Odpowiednia dieta na pamięć i koncentrację
Niestety, nasz organizm mimo, iż potocznie porównywany jest do „dobrze naoliwionej maszyny” ma z nią niewiele wspólnego. A mianowicie, posiada jedną, niewymienną pamięć. Dlatego też szczególnie powinniśmy o nią dbać, dostarczając wszystkich niezbędnych składników, które pomogą utrzymać sprawny umysł. Jakie to składniki?
Ciało to nie wszystko. Zadbaj o rozwój swojego umysłu i osiągnij równowagę
Nie bądź człowiekiem współczesnym do granic i nie zapominaj o swoim wnętrzu. Zadbaj o równoważny rozwój ciała i umysłu. W końcu człowiek to nie tylko sfera materii.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !