karmienie piersią

Piwo bezalkoholowe. Czy w ciąży i przy karmieniu piersią można pić piwo bezalkoholowe?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Piwo alkoholowe to znany wszystkim napój, który chętnie popijamy latem w upalne dni lub podczas spotkań rodzinnych oraz ze znajomymi. O ile samo w sobie piwo zawiera szereg korzystnych dla zdrowia substancji, z których warto wymienić cenne polifenole, tak zawarty w piwie alkohol etylowy nie wykazuje pozytywnego wpływu na organizm człowieka, a wręcz traktowany jest jak trucizna!

Dieta matki karmiącej – jadłospis i przepisy

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Prawidłowe żywienie w okresie niemowlęcym wywiera bardzo duży wpływ na kondycję oraz rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Eksperci podkreślają, że celem, do którego należy dążyć w żywieniu niemowląt, powinno być karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia. Pokarm kobiecy, który wytwarzany jest w wystarczających ilościach przez zdrową i dobrze odżywioną matkę, zaspokaja całkowicie zapotrzebowanie dziecka na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednocześnie zapewnia prawidłowy rozwój w pierwszym okresie jego życia [1].

Karmienie po cesarce – dieta. Jak pobudzić laktację po cesarce?

Paulina Grupa ponad miesiąc temu

Problemy związane z karmieniem mogą dotknąć każdą kobietę, nie tylko tę, która urodziła drogą cesarskiego cięcia. Mleko kobiece jest najlepszym pokarmem dla nowonarodzonego dziecka. Faktem jest, że przystawienie niemowlęcia do piersi po takim zabiegu odbywa się zwykle później niż po porodzie siłami natury. Jednak nie oznacza to, że kobieta, która urodziła dziecko przez cesarskie cięcie, nie będzie mogła wykarmić go piersią.

Karmienie piersią a jedzenie czekolady, miodu, ogórków kiszonych. Co można jeść?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Okres laktacji jest szczególnym czasem w życiu kobiety, w którym dochodzi do wytworzenia szczególnej więzi łączącej mamę z nowonarodzonym niemowlęciem. Dieta kobiety w tym okresie powinna być w pewnych sytuacjach dopasowana do stanu zdrowia dziecka, aby wraz z mlekiem matki nie otrzymywało substancji, które przechodzą do mleka i jednocześnie mogą szkodzić dziecku. Powinna być także pełnowartościowa i bezpieczna dla mamy,

Napój ryżowy – w ciąży, podczas karmienia, dla niemowląt i dzieci

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Sięgamy coraz częściej po napoje roślinne, których przykładem może być mleko ryżowe. Czy jest to dobry produkt w diecie kobiety w ciąży, mamy karmiącej oraz niemowląt i dzieci?

Stany zwiększonego zapotrzebowania na białko

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zdrowy człowiek o przeciętnej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia średnio powinien spożywać ok. 1 g białka na 1 kg masy ciała na dobę. Istnieją jednak różne dolegliwości zwiększające zapotrzebowanie organizmu na białko. Sprawdź, czy należysz do tej grupy osób.

Zalety karmienia piersią w świetle najnowszych badań

Marta Konował ponad miesiąc temu

Najnowsze badania naukowe wskazują na coraz większy wpływ karmienia piersią na przyszły stan zdrowia matki i dziecka. Wyniki te powinny zachęcać młode mamy do karmienia swoich pociech pokarmem naturalnym.

Płynny chlorofil. Właściwości, występowanie, preparaty i skutki uboczne

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Chlorofil jest niezbędny dla roślin i jak się okazuje bardzo ważny dla człowieka. Zobacz jaką spełnia rolę w organizmie i w jakich produktach możesz go znaleźć.

Rzodkiewka. Właściwości, wartości odżywcze, witaminy i wpływ na karmienie piersią

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Warzywo, którego pojawienie się na straganach zwiastuje wiosnę. Bez niej pyszna kanapka z nowalijkami nigdy się nie uda. Dowiedz się, ile zdrowia kryje się w tej małej i niepozornej rzodkiewce.

Arbuz – właściwości, składniki odżywcze oraz wpływ na karmienie piersią

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Arbuz to owoc o szerokim zastosowaniu. Idealnie nadaje się jako składnik sałatek owocowych i drinków. Latem to pyszny i zdrowy sposób na ugaszenie pragnienia!

Zdrowie mamy przed, w czasie i po ciąży!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Macierzyństwo to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To stan wyjątkowy, dlatego każda kobieta powinna w specjalny sposób o siebie zadbać. Przekonaj się, na co uważać i co zrobić, aby te 9 miesięcy przebiegło bez uszczerbku na zdrowiu Twoim i dziecka!

“Kiedyś ważyłam 110 kg, powiedziałam dość!” – metamorfoza młodej mamy

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Wywiad z młodą mamą dwójki dzieci, która dzięki swojej determinacji i wytrwałości schudła 45 kg oraz zamieniła dietę i ciężki trening na swoją pasję. Jej przykład pokazuje, że wszystko jest możliwe.

Odciąganie pokarmu, czyli jak bezpiecznie korzystać z laktatora i przechowywać mleko

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Mleko mamy dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych naszemu maleństwu, ale jak je prawidłowo odciągać i przechowywać, by cieszyć się jego właściwościami?

Suplementy dla kobiet w ciąży i witaminy niezbędne przy karmieniu piersią

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Wielokrotnie zdarza się, że nie możemy odpowiedzieć na zbyt duże zapotrzebowanie naszego organizmu w witaminy i minerały bez odpowiednich suplementów diety. Szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dowiedz się jakich składników nie może zabraknąć w Twoim organizmie w tym czasie.

Dieta dla mamy karmiącej piersią, czyli co jeść a czego należy unikać

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Naturalne karmienie piersią nie wymaga restrykcyjnej diety, ale musisz wiedzieć co jeść, a czego lepiej unikać.

Karmienie piersią – zalety dla matki i dziecka

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Karmienie piersią nie tylko dostarcza małemu organizmu potrzebnych składników odżywczych, ale także buduje unikalną więź między mamą a dzieckiem.

Prawidłowe karmienie piersią – poznaj niezawodne techniki

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Jesteś świeżo upieczoną mamą? A może spodziewasz się maleństwa? Sprawdź w jakich pozycjach i kiedy karmić dziecko, by przynosiło korzyści zarówno tobie, jak i jemu.