dopamina

Dopamina – działanie, niedobór, nadmiar. Jak zwiększyć poziom dopaminy?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Dopamina to związek wpływający zarówno na nasz nastrój, jak i zdolność ruchu. Co możemy zrobić, aby za jej pośrednictwem poprawić swoje funkcjonowanie?

N-acetylocysteina – niedoceniany suplement

Sonia Walla ponad miesiąc temu

N-acetylocysteina jest znana głównie ze swoich właściwości przeciwutleniających i mukolitycznych. Tymczasem, poza zastosowaniem w zatruciach lekami oraz leczeniem chorób przebiegających z trudnością w odksztuszaniu gęstej wydzieliny, jest pomocna m.in. w terapii chorób z autoagresją i zaburzeń psychicznych. Jakie dodatkowe korzyści mogą wynikać z suplementacji tym związkiem i kiedy należy zachować ostrożność w jego stosowaniu?

Zmiany w diecie, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Poczucie samozadowolenia, radości i optymizmu zależy oczywiście od wielu czynników. Na nasze samopoczucie może jednak wpływać także nasza dieta. Zobacz w co ją uzupełnić, aby cieszyć się życiem, a nie pogrążać w coraz niebezpieczniejszych skutkach ciągłego stresu.

5 produktów, które zapewnią Ci naturalny doping!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

W produktach spożywczych ukryte jest całe mnóstwo składników odżywczych, które wpływają na wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie. Nie na darmo powtarza się „Jesteś tym co jesz!”

Żółty ser uzależnia niemniej niż narkotyk

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czy jesteś w stanie powstrzymać się od jedzenia sera? Jeśli odpowiesz negatywnie nie ma w tym nic dziwnego. Naukowcy dowodzą, że żółty ser może uzależniać jak kokaina!

Skuteczne sposoby na uniknięcie jesiennej chandry

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dziś podpowiemy jak uniknąć jesiennej chandry. Zwróć uwagę na to, co jesz, jak się ruszasz i jak walczysz ze stresem.

Ciekawość – pomaga się nam uczyć, ale dlaczego?

Tomasz Starczewski ponad miesiąc temu

Ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła, a czynnik pozwalający szybciej zapamiętywać i prowadzący do efektywniejszej nauki.

Dopamina i jej źródła w produktach spożywczych

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Czy wiesz, że niektre produkty zawierają czyste szczęście? Spraw, aby każdy Twój posiłek był źródłem przyjemności!

Wpływ diety na złagodzenie zaburzeń lękowych

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Jak się okazuje, nasz sposób odżywiania wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Dzięki wprowadzeniu odpowiednich produktów do naszych posiłków możemy zminimalizować odczuwany lęk.

Wpływ poszczególnych hormonów na charakter mężczyzny

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Na charakter mężczyzny wpływa wiele czynników – wychowanie, praca, rodzina. A jak jest z hormonami? Poznaj niezwykłą moc tych chemicznych regulatorów osobowości!