maliny

Właściwości malin. Jak zachować maliny na zimę?

Kupując warzywa i owoce zawsze warto kierować się ich sezonowością. Mają one wówczas najwięcej składników mineralnych, witamin i innych aktywnych substancji, a do tego ich cena jest niższa. Latem mamy do dyspozycji m.in. owoce jagodowe, takie jak poziomki, jeżyny, jagody leśne i maliny.

Właściwości i zastosowanie liści malin. Czy herbata z nich jest zdrowa?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Właściwości prozdrowotne owoców maliny znane są już od starożytności. Uprawiane były one m.in. przez Greków i Rzymian. Maliny uznawane są za cenny surowiec leczniczy, od tysiącleci wykorzystuje się je zarówno w celach odżywczych, jak i dietetycznych. Dotyczy to nie tylko samych owoców maliny, ale również ich liści.   

Zastosowanie oleju z pestek malin. Czy olej z pestek malin działa na trądzik?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Prozdrowotne znaczenie malin znane było już w starożytności. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się olej tłoczony z drobnych pestek tych owoców z uwagi na bogactwo zawartych w nim niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), wielu witamin i związków przeciwutleniających. Czy warto wypróbować ten olej w terapii wspomagającej leczenie trądziku?

Dietetyczne crumble

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Nie macie pomysłu na pożywny i smaczny deser ? Polecam Wam dietetyczne crumble, czyli owoce zapiekane pod kruszoną z płatków owsianych i wiórek kokosowych.

Szybki fit deser z malinami i jeżynami

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Korzystając z uroków lata przygotowałam dziś szybki, pożywny i bardzo smaczny posiłek. Fit deser z owocami, to połączenie zarówno białka, jak i węglowodanów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako posiłek potreningowy.

Owoce jagodowe – właściwości i zastosowanie

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Borówki, poziomki, jagody, jeżyny czy maliny – któż z nas ich nie lubi? Owoce jagodowe są smaczne, małokaloryczne a barwik odpowiedzialny za ich żywy kolor jest źródłem korzystnych dla zdrowia składników.

Maliny – właściwości i wartości odżywcze

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Słodka i lubiana przez większość osób – malina. Najlepsza świeża, prosto z krzaczka, ale dostępna także poza sezonem w formie mrożonej. Owoc pełen dobroci nie tylko dla podniebienia.