konopie

Olej konopny – właściwości, zastosowanie. Jak stosować olej konopny?

Konopia siewna, inaczej zwana włóknistą (Cannabis sativa . var. Sativa), jest rośliną jednoroczną, przystosowującą się do różnych warunków klimatycznych. Jej nasiona składają się w 15–20% z białka oraz w 28–35% z oleju (głównie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Ponadto zawierają m.in. edystynę, cholinę, lecytynę, chlorofil, witaminę K i tokoferole [1, 2].

Herbata ziołowa – mięta, herbata z pokrzywy, czystek, herbata z konopi

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

Herbaty ziołowe dostępne są niemalże w każdym sklepie oraz aptece. Można również przygotować je własnoręcznie, wystarczy garść świeżych liści wybranego ziela zalać gorącą wodą, zaparzyć i odcedzić. Bez wątpienia warto pić herbaty ziołowe, nie tylko ze względów smakowych, ale również zdrowotnych. Jakie herbaty najlepiej wybrać? Jakie wykazują właściwości i dla kogo są zalecane?

Medyczna marihuana – właściwości, wpływ na leczenie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu niektórych objawów chorób, jednak ogólny zachwyt nad jej potencjalnymi właściwościami i ruchy dążące do legalizacji są nad wyraz entuzjastyczne i nieproporcjonalne do udokumentowanych efektów leczniczych.

Nasiona konopi (siemię konopne) – wartości odżywcze, właściwości, zastosowanie, cena

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Stają się coraz bardziej popularne mimo toczących się wokół nich kontrowersyjnych opinii. Z uwagi na ich właściwości zdrowotne, można je zaliczyć do żywności superfood. Mowa o nasionach konopi. Poznajmy ich wartości odżywcze, właściwości oraz możliwe zastosowanie.

Marihuana – czy tylko niebezpieczny narkotyk?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Marihuaną coraz częściej nazywane są 3 różne gatunki konopi siewnej. Źle kojarząca się roślina posiada jednak wiele cennych właściwości leczniczych i zdrowotnych.

Konopia – charakterystyka i rodzaje

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Konopie są to rośliny należące do rodziny konopiowatych. Przez wielu botaników uważany za rodzaj monotypowy, wyróżniając jedynie konopie siewną (indyjską).

Modne jedzenie, czyli najnowsze trendy kulinarne na 2015 rok!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Jak się okazuje, produkty spożywcze również podlegają wpływom mody. Jakie trendy zapanują na talerzach w najbliższym sezonie?