grill

Szaszłyki z sosem miętowym

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Nieodłączną częścią wakacji jest grillowanie. Często zadajecie mi pytania odnośnie tego co jeść podczas przyjęcia w ogrodzie? Moja dzisiejsza propozycja to szaszłyki z kurczakiem i warzywami, podawane z sosem miętowym. Idealne lekkie, a zarazem orzeźwiające danie z grilla.

Sekrety zdrowego grillowania – higiena

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Grille urządzamy zazwyczaj na świeżym powietrzu. Ze względu na to przygotowywanie posiłków i miejsca ich spożycia wymaga szczególnej opieki i higieny. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które pomogą Wam cieszyć się zdrowym posiłkiem na świeżym powietrzu.

5 powodów dla których warto jeść cukinię

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Cukinia to idealny element szaszłyków na grilla, sałatek, przekąsek i wielu dań głównych. Cenimy ją nie tylko ze względu na smak, ale także ochronę naszego zdrowia.

Obróbka termiczna żywności a zawartość związków rakotwórczych (WWA i HCA)

Jagoda Krzyszakowska ponad miesiąc temu

Przetwarzanie żywności przy użyciu wysokiej temperatury od dawien dawna było wykorzystywane przez człowieka. Grillowanie, pieczenie lub smażenie oprócz zapewnienia odpowiednich walorów smakowych produktu gotowego, może stać się źródłem rakotwórczych substancji. Sposób obróbki jak również rodzaj potrawy, którą mamy przygotować bezpośrednio wpływa na zawartość WWA czy HCA – groźnych związków o działaniu rakotwórczym i mutagennym.

Sekrety zdrowego grillowania – przyprawy

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Podczas grilla na naszym stole znajdzie się z pewnością wiele dań. Aby urozmaicić ich smak, stosujemy wiele dodatków i przypraw. Do kiełbaski nie może zabraknąć musztardy i ketchupu. Jak wybrać najzdrowsze?

Sekrety zdrowego grillowania – warzywa

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Grille urządzamy zwykle w ciepłe dni późnej wiosny bądź lata. Wówczas stragany warzywno-owocowe aż pękają od nadmiaru wszelkiego rodzaju warzyw. Warto sięgnąć po te lokalne i sezonowe, aby cieszyć się świeżym smakiem i pełnią cennych wartości odżywczych.

Sekrety zdrowego grillowania – mięso

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Tuż, tuż majówka. Nieodłącznym elementem każdej majówki jest grill! Specjalnie dla Was przedstawimy parę wskazówek, które pomogą Wam grillować zdrowo i smacznie!

Wakacyjne szaleństwo to nie odpoczynek od zdrowego stylu życia

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wakacje to szalony czas urlopów pełnych imprez do białego rana czy wspólnych kolacji z przyjaciółmi. Pamiętaj jednak, że odpoczynek nie musi się odbić na Twoim zdrowiu.

Kuchnia bułgarska – charakterystyka, tradycje i przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Wsród kuchni świata warto również zwrócić uwagę na kuchnię bułgarska. Jest ona bogata w aromatyczne dania wypełnione warzywami i różnego rodzaju mięsem.

Jak prawidłowo grillować? Zasady, wybór mięsa i dodatków oraz higiena

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Zanim podejmiesz się organizacji grilla, warto zaopatrzyć się we wszystkie składniki i odpowiednio je przygotować.

Letnie pokusy, czyli jak korzystać z wakacyjnych szaleństw i zachować figurę

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Latem jak na złość, gdy eksponujemy swą figurę, zewsząd szerzą się okazje do grzesznych uczt dla podniebienia. Spróbuj podejść racjonalnie do grillowania, nocnych seansów i lodowych deserów.

Przepis na grillowane mini burgery

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Polecam Wam grillowane mini burgery, czyli znakomitą, pożywną oraz pełnowartościową przekąskę, która doskonale sprawdzi się na Waszych stołach.