atopowe zapalenie skóry

Oceń
atopowe zapalenie skóry - 1.0/5. Oddano 1 głosy.

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, u podstaw której leżą zaburzenia w układzie immunologicznym. Często występuje razem z astmą, alergiami pokarmowymi, katarem siennym. Do tej pory nie udało się ustalić dokładnie przyczyn choroby, stąd niemożliwe jest jej pełne wyleczenie. Pomocne okazuje się jednak stosowanie odpowiednich kosmetyków, które łagodzą uporczywy świąd, będący objawem choroby. Atopowe zapalenie skóry najczęściej występuje u noworodków i dzieci w wieku 6-7 lat. Później objawy łagodnieją.

Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe, zioła

Paulina Grupa ponad miesiąc temu

Podstawą atopowego zapalenia skóry są zaburzenia w układzie immunologicznym. Przyczyna tego schorzenia nie została jak dotąd poznana. Najbardziej charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uciążliwy, silny świąd, powodujący u chorego bardzo duży dyskomfort.

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – przyczyny, leczenie naturalne

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Schorzenia alergiczne są częstymi chorobami występującymi w obecnych czasach. Przyczyną rozwoju alergii jest nieprawidłowa i nadmierna odpowiedź układu immunologicznego, czyli reakcja na alergen. Atopowe zapalenie skóry należy do przewlekłych, dokuczliwych i niestety trudnych w leczeniu przypadłości dotykających największy narząd organizmu – skórę.

Atopowe zapalenie skóry – przyczyny, objawy, dieta. Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Atopowe zapalenie skóry dotyczy coraz większej liczby osób. Objawy choroby znacząco mogą pogorszyć jakość życia chorych. Co to za choroba i jak z nią walczyć?

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – leczenie naturalne

Najcięższe stany choroby wymagają leczenia farmakologicznego. Jednak w łagodniejszych objawach rodzice mogą zastosować naturalne metody leczenia. Warto pamiętać, aby dziecko nie kąpać zbyt długo, bowiem może prowadzić to do przesuszenia skóry. Zalecane jest używanie specjalnych kosmetyków, tzw. emolientów, które zapewniają odpowiednie nawilżenie i ochronę skóry. Należy zwrócić uwagę na to jakich ubrań używa dziecko. Ubrania wykonane z wełny mogą niepotrzebnie podrażniać skórę dziecka. Należy także zapewnić dziecku spokój,  bowiem stres może przyczynić się do zaostrzenia objawów.

Olej jojoba – właściwości, zastosowanie, cena

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

Olej jojoba otrzymywany jest z nasion krzewu simondsii kalifornijskiej. Potocznie nazywany jest olejem jednak w rzeczywistości jest to wosk. To substancja bardzo odporna na ciepło, która znalazła zastosowanie głównie w przemyśle kosmetycznym. Ogromną zaletą oleju jojoba jest to, że może być on stosowany w pielęgnacji każdego typu skóry. Jakie właściwości posiada omawiany wosk? Oraz gdzie najczęściej jest on wykorzystywany?

Neem (miodla indyjska) – właściwości, olej z neem, zastosowanie

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Drzewo neem inaczej ''miodla indyjska'' znane jest przede wszystkim dzięki swoim cudownym leczniczym właściwościom. Od wieków roślina ta była używana w medycynie ajurwedyjskiej do leczenia wszelkich chorób i dolegliwości. Miodla indyjska uznawana jest za niesamowity dar od natury.

Egzema – objawy, przyczyny, leczenie i wspomaganie dietetyczne

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Atopowe zapalenie skóry, niegdyś zwane egzemą to uciążliwe schorzenie, na które zapadalność wzrasta wśród społeczeństw wysokorozwiniętych.

Zioła na atopowe zapalenie skóry

Przy atopowym zapaleniu skóry pomocne mogą się okazać zioła przeciwzapalne takie jak wiesiołek czy prawoślaz, które łagodzą także stany zapalne skóry.

Znaczenie diety w atopowym zapaleniu skóry (AZS) – produkty zalecane i zakazane

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Postępowanie terapeutyczne w Atopowym zapaleniu skóry sprowadza się często jedynie do leczenia farmakologicznego i objawowego łagodzenia dolegliwości, tymczasem dieta okazuje się mieć istotny wpływ na remisję objawów choroby. Jakie produkty wyeliminować w jadłospisie chorego na AZS, a które warto włączyć do diety?

Przyczyny atopowego zapalenia skóry

Do tej pory przyczyny atopowego zapalenia skóry nie są znane. Czynniki genetyczne mogą mieć wpływ na zwiększenie występowania atopowego zapalenia skóry, jednak nie jest to udowodnione, bowiem dziedziczymy jedynie geny predysponujące nas do alergii.