Opinie

 1. formalhyd jest stosowany do keratynowego prostowania wlosow do tego kwas mrowkowy i ja jako fryzjer to wdycham kazdego dnia prosze co tam za miara tego w szczepionce jà wacham wdycham 10h tego swinstwa co dzièn co robic mam juz nie mam sily

 2. Bardzo dobry artykuł. Zgadzam się, że powinno się unikać formaldehydów gdyż mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Zauważyłam, że wiele kosmetyków codziennego użytku, zawierają formaldehydy, dlatego znalazłam sklep z biodegradowalnymi produktami do codziennej pielęgnacji, bez ftalanów, parabenów i formaldehydu. Kupuję bezpośrednio od producenta naturalnych składów i produktów końcowych. Pozdrawiam i zdrowia życzę!

 3. Formaldehyd jest również toksycznym składnikiem szczepionek, o czym autorka zapomniała wspomnieć.

  1. Jest w organiźmie, jest też niektórych szczepionkach, ale w bardzo małych, nieszkodliwych ilościach. Proszę nie powielać mitów antyszczepionkowców. Hania

   1. Wszczepiany bezpośrednio do krwioobiegu jest bezpieczny? To chyba kpina. Działanie pośrednie wywołuje szkodliwe skutki a co dopiero po bezpośrednim wstrzyknięciu?! I to niemowlakowi.

    1. Te badania nijak mają się do szczepionek. Propagujecie jakieś mity!

     Wiecie, że formaldehyd jest naturalnie wytwarzany przez organizm?
     Wiecie ile jest go podawanego w szczepionkach?!
     Jest go kilkadziesiąt razy mniej niż endogennego formaldehydu u noworodka. Przez co będzie szybko metabolizowany. Nawet w jabłku jest go kilka razy więcej.

     Jak większość substancji w małych ilościach nie jest szkodliwa, a w dużych już tak.

     Dzieci też nie myjecie w wodzie z sieci? Przecież chlor jest zabójczy, to broń biologiczna używana w I wojnie światowej…

     1. Nie jestem przeciwna szczepieniom, ale ilość chemii i trucizn wchodzi też w zależności krzyżowe,czasem wystarczą min.ilości . A co do chloru, to wiele osób nie kąpie w tym noworodków, kobiety karmiące przechodzą na diety dla dobra dzieci, sama półroku byłam. Tyle poświęceń 🙂 . A teraz jak okazuje się że oprócz przeciwciał, w szczepionkach taki syf, to strach……dobrze , że nie mam małych dzieci.

     2. To prawda, ale jak coś jest uznane jako trucizna to nie powinno lądować jako pożywienie, ani tym bardziej jako składnik leków. Niestety ze wzg na obecne zanieczyszczenie nie jesteśmy w stanie uniknąć wielu rzeczy, ani uchronić swoich dzieci.
      Jednak wiedza zobowiązuje, nie prowadzam dzieci na spacery wzdłuż ulic, nie kupuję słabej jakościowo żywności- staram się przynajmniej :-)- a szczepionki, to trochę smutne, bo za dużo o nie wojny. Na pewno powinny być bezdyskusyjnie czyste , bo chodzi o nasze dzieci i bezpieczne. Nie dziwię się tym co nie szczepią, ale i tym co szczepią też . Każdy z nich chce pewnie jak najlepiej. Lepiej rozmawiać niż się dzielić i kłócić.

   2. Hania to wskaż badania bezpieczeństwa dotyczące wstrzykiwania formaldehydu 🙂
    Według FDA maksymalna dozwolona dawka formaldehydu w szczepionce nie może przekraczać 0.02% czyli 200 ppm.
    Zakład Informacji Naukowej, Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi opublikował kilka lat temu artykuł “Ocena działania rakotwórczego formaldehydu w świetle najnowszych danych literaturowych.” o wdychanym formaldehydzie

    Stosując odpowiednie modele farmakokinetyczne, oszacowano, że najniższe stęże­nie formaldehydu, które może powodować cytotoksyczne efekty u ludzi, wynosi 1,23 mg/m3 (1 ppm) lub 0,738 mg/m3 (0,6 ppm), w zależności od przyjętych para­metrów.
    Przewidywane poziomy okazały się być niższe od zmierzonych klinicznie. W konkluzji stwierdzono, że cytotoksyczne działanie formaldehydu podczas eks­pozycji inhalacyjnej jest zależne od poziomu narażenia bardziej, niż od czasu trwania narażenia, co sugeruje, że obecna analiza może zostać uwzględniona przy ustana­wianiu standardów dla przewlekłego narażenia ludzi na formaldehyd.”

    Kluczowe jest to:
    “cytotoksyczne działanie formaldehydu podczas eks­pozycji inhalacyjnej jest zależne od poziomu narażenia bardziej, niż od czasu trwania narażenia”

 4. no proszę, formaldehyd rakotwórczy, a w szczepioneczkach nagle super hiper wynalazek podawany noworodkom. Żal, medycyno szatana, żal.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *