Jesteś na:

Stan mikroflory jelit ma duży wpływ na cukrzycę

16 18 20

Osoby z cukrzycą mają fatalny stan mikroflory bakteryjnej jelit. Powoduje ona nie tylko zaburzenia poziomu glukozy, ale także stany zapalne. Przywrócenie równowagi może stać się pierwszym krokiem do skutecznego leczenia cukrzycy.

Chcesz schudnąć przed WAKACJAMI?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta

Dbaj o swoje jelita

W naszych jelitach znajduje się wiele ważnych bakterii, które tworząc indywidualną florę bakteryjną wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu. Biorą udział między innymi w trawieniu, produkcji witamin czy budują barierę ochronną, zwiększając naszą odporność.

W przeprowadzonych badaniach zauważono brak dobroczynnych bakterii w jelitach, co przyczynia się do zaburzenia poziomu glukozy. Ponadto wiąże się z tym także rozwój patogennej flory bakteryjnej, który może prowadzić do stanów zapalnych i niewydolności narządów.

Zarówno w leczeniu cukrzycy, jak i łagodzeniu jej objawów może pomóc budowanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit. Na zaburzenie jej równowagi może mieć wpływ zła dieta, brak aktywności fizycznej, przeprowadzane operacje, a także cesarski poród, który zwiększa ryzyko cukrzycy u dziecka. W odbudowie mikroflory bakteryjnej jelit pomóc mogą probiotyki i prebiotyki, a także zmiany w diecie i regularne uprawianie sportu. Pamiętajmy, od stanu naszych jelit zależy także nasze samopoczucie!

Literatura:

http://www.unboundmedicine.com/medline/citation/25894269/[The_microbial_flora_in_the_digestive_tract_and_diabetes]_

 

Oceń
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?