Opinie

  1. “KD nie poleca się w okresie budowania masy mięśniowej”. Tak jakby jest to nieprawda. 🙂
    Ja i wielu znajomych, oraz tych na YT są dowodem na to, że na tej diecie można budować masę mięśniową.

  2. Zastanawiam się czy ilość białka jest podana na kg należnej wagi czy obecnie posiadanej. Dr Kwaśniewski propagował optymalny sposób odżywiania podobny do diety ketogenicznej. Tam należało liczyć ilość spożywanego białka na kg należnej masy ciała. Kto może to wyjaśnić?

  3. Głupie zdjęcie główne

  4. Byłem na keto 3 miesiące, prowadził mnie trener personalny. Waga spadała jak szalona. Samopoczucie w pierwszym miesiącu nieco dziwne. Dopiero później się to poprawiło i trzeba przyznać nigdy nie czułem się lepiej. Niestety moje ulubione Michałki zwyciężyły i wróciłem do śmieciowego trybu życia. Brzuch powrócił, zgaga również, co więcej wróciły przeziębienia które na keto ewidentnie ustały. Chciałbym wrócić do tamtego okresu ale ten cholerny cukier…

    1. dawaj dawaj ! uda sie 😀

  5. Jestem cukrzykiem od 10 lat, kłuLem się 6 razy dziennie biorąc 2 rodzaje insulin: doposiłkową i całodoboą. Obecnie kłuję się 1 x dziennie i wyeliminowałem insulinę doposiłkową. Jem 2x dziennie o godzinie 14.30 i 19.00. Rano piję kawę i 2 szklanki wody. W diecie ketonowej nie ma ziemniaków , mąki ani chleba, Tak żyję już 5 miesięcy; z hemoglobiny glikowanej na poziomie 8.5 zszedłem do poziomu 5.9 /prawie zdrowego człowieka/.
    Pozdrawiam. Krzysztof.

  6. “zdrowy organizm sam to reguluje w 100%”

    Raczej reaguje, a nie reguluje. A że ty nie reagujesz na to co mówi ci organizm, ciekawe skąd te choroby, płacz i zgrzytanie zębami, gdy się o nich dowiesz? Gówniarz jesteś albo nie dokształcony i głupoty piszesz!

  7. Fajnie napisane. Bzdurą jest tylko kwestia zakwaszania organizmu – zdrowy organizm sam to reguluje w 100%

    1. Organizm rzeczywiście posiada naturalne mechanizmy wyrównawcze (m.in. układy buforowe), jednak prawidłowe działanie tych mechanizmów zależy od stanu i funkcjonowania narządów (nerek i płuc) oraz od dostępności w pożywieniu pierwiastków zasadowych. Dobra dieta składa się w 80% z produktów zasadotwórczych, a tylko z 20% kwasotwórczych. Dieta ketogenna dostarcza nam tych drugich niestety zbyt wiele. Jeśli zakwaszenie przekroczy pojemność buforową systemu, nadmiar kwasów nie zostanie zneutralizowany, tylko zmagazynowany w organizmie, co może prowadzić do wielu groźnych chorób.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *