bazylia

Bazylia pospolita – właściwości lecznicze. Olejek bazyliowy

Patrycja Nawojowska ponad miesiąc temu

Bazylię często spotyka się na sklepowych półkach wśród licznych przypraw, jest chętnie wykorzystywana na co dzień w kuchni. Dodaje aromatu potrawom – to pewne, ale czy wiesz, że wpływa korzystnie m.in. na trawienie, a powstały z niej olejek ma działanie immunomodulujące oraz uśmierzające ból? W czym jeszcze może być pomocna bazylia?

Lepsza bazylia świeża czy suszona? Uprawa bazylii

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Bazylia jest przyprawą popularną wśród miłośników kuchni śródziemnomorskiej i nie tylko. Jej właściwości odżywcze są znane są większości. Niekiedy jednak zadajemy sobie pytanie kiedy, jaka bazylia jest lepsza – ta świeża z marketu czy ryneczku, czy może jednak ta suszona kupowana w saszetkach. Dokonanie wyboru jest niekiedy problematyczne, a wszelkie wątpliwości powinien rozwiać poniższy artykuł.

Koktajl odmładzający

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Zimą pacjenci często skarżą się na problemy z cerą, włosami czy paznokciami, dlatego dzisiaj proponuję Wam skoncentrowaną dawkę witamin i składników mineralnych w postaci koktajlu. Produkty dodane do koktajlu mają działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu przyrządzony przez nas napój będzie działał odmładzająco.

Domowy ogródek na Twoim parapecie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wystarczy odrobina wysiłku, aby mieć świeże zioła zawsze pod ręką. Dzięki nim zadbasz o zdrowie i nadasz niezapomniany smak swoim potrawom. Musisz przyznać, że suszona bazylia nie jest tak aromatyczna jak świeża. Sprawdź, jakie zioła najlepiej i najłatwiej uprawiać na parapecie!

Bazylia – właściwości, zastosowanie i przechowywanie

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Bazylia to ważny element kuchni śródziemnomorskiej. Może być dodawana zarówno do dań słodkich, jak i słonych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ta niezwykła roślina nie tylko świetnie smakuje, ale posiada również liczne właściwości lecznicze.