Jesteś na:

Co ma wspólnego Norwegia z grejpfrutem, czyli dieta grejpfrutowa

16 18 20

W rzeczywistości Norwegia ma niewiele wspólnego z grejpfrutem, a dieta norweska inaczej grejpfrutowa, z pewnością nie opiera się na tradycyjnej kuchni norweskiej. Czy istnieje sens stosowania tej modnej diety odchudzającej?

Chcesz schudnąć przed WAKACJAMI?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta

Grejpfrut jako podstawa żywienia

Wśród modnych diet odchudzających można wyróżnić dwie skandynawskie diety, mowa tu oczywiście o diecie kopenhaskiej i norweskiej. Obie diety zalecają mocne ograniczenie spożywanych kalorii, a ich jadłospisy nie należą do urozmaiconych. Z pewnością nie są także najlepszych sposobem na utratę zbędnych kilogramów, bowiem gwarantują efekt jo-jo.

Choć podstawą diety norweskiej jest grejpfrut, który przyspiesza metabolizm oraz bogate w składniki odżywcze jajka, diecie daleko do zdrowego sposobu odżywiania. Po pierwsze dieta zamiast przyspieszać metabolizm, może go opóźnić a także wywołać inne problemy z przemianą materii. Zbyt niska podaż kalorii i brak węglowodanów powoduje osłabienie i problemy z koncentracją. Mało urozmaicony jadłospis przyczynić się może do niedoborów witamin i składników mineralnych.

Zamiast restrykcyjnych diet ograniczających mocno podaż kalorii, proponujemy najpierw poznać swoją podstawową przemianę materii i wiedzieć ile kalorii nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Następnie zadbać o ujemny bilans kaloryczny nie tylko zdrową i zbilansowaną dietą, ale także regularnym wysiłkiem fizycznym.  

Oceń
Co ma wspólnego Norwegia z grejpfrutem, czyli dieta grejpfrutowa - 8.3/10. Oddano 7 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?