Jesteś na:

Antydepresanty powodem występowania autyzmu wśród dzieci

16 18 20

Naukowcy z University of Montreal potwierdzili, że przyczyną autyzmu wśród dzieci mogą być antydepresanty zażywane przez matkę w czasie ciąży.

Autyzm a antydepresanty

Autyzm jest niezwykle ciężką chorobą i coraz częściej diagnozowaną wśród dzieci. Wciąż nie są znane dokładne przyczyny jej powstawania. Lekarze wskazują zarówno na uwarunkowanie genetyczne, jak i środowiskowe (zobacz czego unikać w diecie dziecka z autyzmem). Naukowcy z University of Montreal dodają również antydepresanty zażywane przez kobiety w czasie ciąży do możliwych przyczyn tej choroby.

Przyszłe matki, które zażywają antydepresanty w drugim i trzecim trymestrze ciąży zwiększają ryzyko autyzmu, choroby Asperger’a lub innych chorób neurologicznych swojego dziecka. Związane jest to z działaniem serotoniny na rozwijający się w tym czasie mózg w łonie matki.

Okres ciąży jest niezwykle ważny zarówno dla matki, jak i rozwijającego się płodu. Wówczas wszystko co zażywane jest przez kobietę ma wpływ na dziecko. Warto zwrócić uwagę nie tylko na leki, ale także na sposób żywienia. Przypominamy, że również dieta przyszłej matki ma ogromne znaczenia dla zdrowia dziecka.

Kup dietę za 20zł

Sprzedaż online w kilka minut
Oceń
Antydepresanty powodem występowania autyzmu wśród dzieci - 8.0/10. Oddano 4 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?