Olej lniany budwigowy, czyli dieta w profilaktyce i leczeniu nowotworów

16 18 20

Olej budwigowy zawiera ponad 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, a zatem jest bogaty w pożyteczne kwasy, których organizm sam nie produkuje. Olej wytwarzany jest z nasion lnu.

Kwasy tłuszczowe, szczególnie kwasy omega-3 są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chronią nasze zdrowie, wpływają korzystnie na organizm i wszystkie komórki ciała, a także zapobiegają wielu chorobom, także nowotworowym.

Olej lniany budwigowy

Olej budwigowy tłoczony jest z nasion lnu na zimno – bez podgrzewania. Dzięki temu wszystkie składniki przechodzą do oleju w naturalnej postaci, nie zmieniając swoich właściwości biologicznych. Więcej o oleju lnianym możesz przeczytać tutaj.

Jest bogatym źródłem kwasów omega-3 i zalecany w celu uzupełnienia NNKT. Nienasycone kwasy tłuszczowe korzystnie wpływają na poziom cholesterolu we krwi, ciśnienie oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Olej lniany budwigowy – dieta

Dieta stworzona przez dr Budwig, pionierkę w badaniach nad kwasami omega-3, w których wykazała zależność pomiędzy ich podażą, a rozwojem komórek nowotworowych, zalecana jest w profilaktyce i leczeniu nowotworów. Podstawą diety jest nieoczyszczony, tłoczony na zimno olej lniany.

WażneW diecie dr Budwig znajdziemy przepis na pastę serową, która przygotowywana jest z białego, chudego twarogu oraz omawianego oleju. Dlaczego takie połączenie? Ponieważ udowodniono, że przyswajalność kwasów omega-3 znacznie wzrasta w organizmie człowieka właśnie w takim połączeniu.

Należy pamiętać, że tego cennego oleju nie wolno podgrzewać, zapiekać, smażyć, gdyż wysoka temperatura niszczy jego prozdrowotne właściwości. Pastę serową lub olej lniany, jako dodatek do posiłków na zimno, powinno się spożywać codziennie. Efekty zauważalne są jedynie podczas regularnego stosowania diety.

Intensywna kuracja przewiduje od 6–8 łyżek oleju lnianego dziennie, natomiast jako profilaktykę stosować można mniejszą dawkę 1–2 łyżek.

Olej lniany budwigowy to nowy sposób na zdrowy styl życia. Ma bardzo korzystny wpływ na  funkcjonowanie całego organizmu. Posiada szczególne, potwierdzone naukowo właściwości, pomocne w zapobieganiu i leczeniu nowotworów.

Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Olej lniany budwigowy, czyli dieta w profilaktyce i leczeniu nowotworów - 3.3/5. Oddano 17 głosy.
Autor artykułu:
Aleksandra Musiał
, Dyplomowany dietetyk i biotechnolog. Swoje badania koncentruje na temacie komórek macierzystych i terapii z ich wykorzystaniem, dietetyki klinicznej i bioinżynierii komórek.