Jesteś na:

To co jesz wpływa na to jak śpisz. Dieta na dobry sen

16 18 20

Według badań opublikowanych przez  American Academy of Sleep Medicine nasza dieta wpływa na jakość naszego snu. Aby się wyspać zwróć uwagę nie tylko na ilość przespanych godzin, ale także na to, co znajduje się na Twoim talerzu.

Dieta na dobry sen

Sen jest niezwykle ważny w życiu człowieka i nie warto z niego rezygnować. Zbyt krótki sen wcale nie daje odpoczynku, a może nawet zaburzyć pracę organizmu. Stała godzina zasypiania z pewnością jest czynnikiem, który pomoże nam w utrzymaniu najbardziej efektywnego snu. Ale nie tylko.

Naukowcy udowodnili, że na sen wpływa także nasza dieta. Osoby odżywiające się dietą bogatą w nasycone tłuszcze i cukry mają lekki sen, łatwiej się z niego wybudzają, a także nie daje im pełnego odpoczynku. Na dobry sen polecana jest dieta z dużą zawartością błonnika i białka. Zdrowa i zbilansowana dieta raz jeszcze potwierdziła swoje pozytywne efekty na funkcjonowanie organizmu nie tylko za dnia, ale także w nocy.

Jak ważny jest sen z pewnością, choć raz każdy z nas się przekonał. Czasami lepiej położyć się wcześniej niż pijąc kolejny kubek kawy sztucznie podtrzymywać pobudzenie swojego organizmu. Warto poznać najważniejsze zasady higieny snu, aby wysypiać się i korzystać z dnia jeszcze intensywniej.

Literatura:

http://www.aasmnet.org/articles.aspx?id=6072

 

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
To co jesz wpływa na to jak śpisz. Dieta na dobry sen - 6.3/10. Oddano 12 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?