Jesteś na:

Sok z cytryny sposobem na odchudzanie i … oczyszczanie

16 18 20

Cytryna to naturalny surowiec leczniczy stosowany w celu wzmocnienia odporności organizmu. Wspomaga pracę przewodu pokarmowego, obniża poziom cholesterolu, a także działa moczopędnie. Odgrywa rolę zarówno ochronną, wspomagającą, a także odkażającą i regulującą.

Cytryna jest powszechnie stosowana w walce z przeziębieniem, jednak jej właściwości sprzyjają także odchudzaniu. Zawarte w niej terpeny pobudzają wydzielanie śliny. Im więcej wydzielanej śliny, tym większa sekrecja enzymów trawiennych. Sok z cytryny pobudza trawienie, oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn.

Sok z cytryny na odchudzanie

Dla wzmocnienia procesu odchudzania stosuje się szklankę wody z sokiem z cytryny wypijaną na czczo zaraz po przebudzeniu. Takie zastosowanie soku z cytryny wspomaga przemianę materii, przyśpieszając ją dzięki oczyszczaniu jelit z toksyn. Zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, zmniejsza wchłanianie cukrów, co dodatkowo wspomaga odchudzanie. Cytryna to bogate źródło witaminy C, która wpływa na lepsze wchłanianie wapnia, pierwiastka uczestniczącego w redukcji tkanki tłuszczowej. Pamiętać należy, iż sam sok z cytryny nie spowoduje utraty zbędnych kilogramów, a wypijany na czczo w nadmiarze przyczynić się może do występowania nadkwasowości. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że ułatwia on trawienie i obniża indeks glikemiczny pokarmów, powodując dłużej utrzymujące się uczucie sytości.

Sok z cytryny sposobem na oczyszczenie

Wszystkie złogi w przewodzie żółciowym czy też trzustkowym, zalegający śluz i masy kałowe w jelicie są rozpuszczane, dzięki właściwościom soku z cytryny. W ten sposób następuje oczyszczanie organizmu z toksyn. Sok z cytryny przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych i żółciowych. Kuracji opierającej się na codziennym piciu wody z sokiem z cytryny, często również w połączeniu z solą czy miodem, towarzyszyć może ból głowy, nudności, osłabienie. Niebezpieczne jest poddawanie się wyżej wymienionej kuracji z jednoczesnym stosowaniem środków przeczyszczających, gdyż wywołuje to poważne konsekwencje zdrowotne i liczne niedobory witaminowo – mineralne.

Cytryna zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, co dodatkowo wspomaga odchudzanie.

Cytryna zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, co dodatkowo wspomaga odchudzanie.

Cytryna posiada właściwości lecznicze, a stosowana podczas infekcji, działa odkażająco. Jej sok rozcieńczony wodą, wypijany na czczo wspomaga przemianę materii i zwiększa produkcję enzymów trawiennych. Przestrzeganie kuracji – codziennego picia szklanki wody z sokiem z cytryny, wpływa na rozpuszczenie kamieni żółciowych, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych i skutkuje oczyszczeniem organizmu z nagromadzonych toksyn. Kuracje sokiem z cytryny są przeciwskazane dla osób z chorobą wrzodową i nadkwasowością. Ze względu na ryzyko zaburzeń gospodarki mineralnej organizmu i niedoborów witaminowych przestrzega się przed jednoczesnym stosowaniem środków przeczyszczających.

Zobacz również:
Oceń
Sok z cytryny sposobem na odchudzanie i … oczyszczanie - 6.9/10. Oddano 676 głosy.
ponad miesiąc temu

Opinie

  • Jestem mamД… 02.12.2016, 4:39

    wprowadzajac taki nawyk systematycznego wypijania wody z sokiem z cytryny jeszcze przed sniadaniem mozna skutecznie, dzien po dniu ulatwic organizmowi pozbywania sie szkodliwych toksyn. Warunek jest jednak taki, aby woda byla wczesniej przegotowana i lekko ciepla. Do niej nalezy wcisnac sok z polowki cytryny i wypic taka miksture zaraz po przebudzeniu.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?