Jesteś na:

Dieta obfita w tłuszcz źle wpływa na pracę mózgu

16 18 20

Naukowcy z Medical College of Georgia przeprowadzili eksperyment na szczurach, który wykazał, że dieta obfita w tłuszcz może źle wpływać na pracę mózgu.

Dieta wysokotłuszczowa a praca mózgu

Dieta niskotłuszczowa zazwyczaj stosowana jest przez osoby odchudzające się, choć jak wiadomo na dłuższy okres czasu nie jest ona najlepszym sposobem na szczupłą sylwetkę. Naukowcy z Medical College of Georgia odnaleźli jednak inny pozytywny wpływ na organizm diety niskotłuszczowej.

Duża ilość tłuszczu w diecie powoduje nie tylko otyłość, ale także skutkuje stałym stanem zapalnym, który aktywuje mikroglej w odpowiedzi systemu immunologicznego organizmu. Mikroglej ma ochronić neurony przed infekcją. W normalnym organizmie jest on niezwykle ruchliwy, w organizmie poddanym diecie wyskotłuszczowej zatrzymuje się w miejscu. Nie tylko nie spełnia swojej funkcji przeciwzapalnej, ale także niszczy synapsy. Naukowcy u szczurów biorących udział w eksperymencie zauważyli spadek efektywności nauki.

Jak widać dieta wysokotłuszczowa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście mówimy tu o sytuacji, w której 60% energii pochodzi z tłuszczów. Całkowita rezygnacja z tej substancji odżywczej, również nie jest dobrym pomysłem. Najlepszą i najzdrowszą dietą jest dieta zbilansowana, dostarczająca naszemu organizmowi wszystkich substancji odżywczych w odpowiednich proporcjach.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Dieta obfita w tłuszcz źle wpływa na pracę mózgu - 6.6/10. Oddano 5 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?