reumatyzm

Koci pazur – właściwości, zastosowanie, cena, opinie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zwana przez niektórych „korzeniem życia”, czepota puszysta – inaczej koci pazur – znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, także tej konwencjonalnej. Jej immunostymulujące, przeciwzapalne i antyoksydacyjne właściwości sprawiają, iż wykorzystuje się ją w tradycyjnej terapii wielu chorób.

Estragon – przyprawa o leczniczych właściwościach. Opis, charakterystyka, zastosowanie

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Ta niepozorna roślina zwana również bylicą dragankiem jest przyprawą szczególnie docenianą w zachodniej Europie. W wielu krajach jest już powszechnie uprawiana. Jej zastosowanie w kuchni wymaga jednak pewnej wiedzy, aby nie popsuć przygotowywanych potraw. Niektórzy doceniają tylko i wyłącznie jej walory lecznicze.

Maści rozgrzewające – na co i kiedy?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Po maści rozgrzewające sięgamy zazwyczaj, gdy nas coś boli. Warto po nie jednak sięgnąć także w innych sytuacjach.

Dieta w reumatoidalnym zapaleniu stawów – przykładowy jadłospis

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Jeśli występują u Ciebie bóle stawów, zauważyłeś obrzęk choćby jednego stawu, niezwłocznie zgłoś się do lekarza. Im wcześniej będzie ustalone rozpoznanie i podjęte leczenie, tym większa szansa na opanowanie choroby.

Wpływ diety na przebieg reumatoidalnego zapalenia stawów

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Reumatyzm jest chorobą, która nie dotyczy tylko osób starszych. Warto wiedzieć, czym się ona objawia, jak się ją leczy. Już zwykła zmiana diety może pomóc. przekonaj się sam!

Aloes i jego lecznicze właściwości. Zobacz, w jakich chorobach sprawdza się najlepiej

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Aloe vera – sukulent, cenna roślina o grubych liściach, której właściwości doceniane są w farmakologii, kosmetyce oraz dermatologii.