osobowość

Definicja pewności siebie. Jak zwiększyć pewność siebie u dziecka?

Michał Hajdo ponad miesiąc temu

Wszyscy znamy osoby nieśmiałe, którym wyraźnie brakuje pewności siebie. Niestety takie osoby mogą być często wykorzystywane przez innych, gdyż nie potrafią powiedzieć nie, w obawie, że zostaną odrzucone. Dlatego też bardzo ważne jest budowanie pewności siebie już od najmłodszych lat.

Wpływ cukrzycy typu I na psychikę dziecka

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Cukrzyca jako choroba przewlekła dezorganizuje, przynajmniej na początku, życie całej rodziny. Wpływa na każdą osobę i jest niewątpliwie źródłem wielu trudnych sytuacji, gdyż oddziałuje na różne sfery funkcjonowania chorego i osób w jego otoczeniu.

Cechy osobowości u pacjentek z zaburzeniami odżywiania

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Kobiety, które chorują na zaburzenia odżywiania są specyficzną grupą pacjentek, gdyż wyróżniają się pewnymi nasilonymi cechami osobowości w porównaniu do osób zdrowych.

Katarynka, żartowniś, uśmiechnięty morderca, czyli jak żyć z toksycznymi ludźmi?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

W przypadku osób toksycznych, których towarzystwo nie należy do najprzyjemniejszych, wyczuwamy podskórnie ich negatywne cechy i stronimy od kontaktu z nimi. Poniżej znajdują się opisy kilku zachowań, które mogą być pomocne w dostrzeżeniu, z kim mamy do czynienia.

Związki partnerskie determinowane przez relacje z matką

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Sposób, w jaki kobieta przechodzi ciążę, będzie miał ogromny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Lekarze podkreślają wagę diety i zdrowego stylu życia w tym okresie. Jednak wpływ matki na rozwój dziecka na tym się nie kończy. Po urodzeniu relacja z matką może zdeterminować przyszłe zachowania dziecka i sposób budowania związku.

Moc pierwszego wrażenia – jak powstaje i dlaczego jest tak istotne?

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Wszyscy dobrze wiemy, ze pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie w dalszej ocenie nowo poznanej osoby. ale jak dużą ono ma moc, przekonajcie się sami!

Jak Cię widzą tak Cię piszą, czyli w jaki sposób oceniamy siebie i innych?

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Ukryte teorie osobowości i stereotypy i ich moc budowania pierwszego wrażenia.