uczucia

Miłość, czekolada i butelka czerwonego wina najlepszym przepisem na zdrowe serce!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Już niedługo walentynki. W ten dzień chętnie obdarowujemy swoje ukochane połówki butelką czerwonego wina bądź czekoladkami. Miłosne relacje jak dowodzą naukowcy świetnie chronią przed chorobami serca!

Związki partnerskie determinowane przez relacje z matką

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Sposób, w jaki kobieta przechodzi ciążę, będzie miał ogromny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Lekarze podkreślają wagę diety i zdrowego stylu życia w tym okresie. Jednak wpływ matki na rozwój dziecka na tym się nie kończy. Po urodzeniu relacja z matką może zdeterminować przyszłe zachowania dziecka i sposób budowania związku.

Style przywiązania i relacje partnerskie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Więź rodzica i dziecka rodzi przywiązanie, które w późniejszym życiu jednostki może odegrać dużą rolę. Wpływa miedzy innymi na sposób budowania relacji z partnerem.

Dlaczego kogoś lubimy – wyznaczniki atrakcyjności interpersonalnej

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Co sprawia, że kogoś lubimy, a kogoś nie? Co wpływa na atrakcyjność interpersonalną? Na te pytania odpowie Katarzyna Jaros.

Zdrada – rodzaje, przyczyny i sposób radzenia sobie po zdradzie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdrada jest bardzo trudnym przeżyciem dla każdego i może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby będące w długich, trwałych związkach, jak również ci w związkach o krótszym stażu. Tak naprawdę nie ma reguły i jednej definicji zdrady.