Jesteś na:

dieta paleolityczna

Dieta paleo w żywieniu sportowców – wady i zalety

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Dieta paleo nazywana też często dietą naszych przodków. To koncepcja żywieniowa, o której ostatnio mówi i pisze się dość wiele. Mimo wielu zwolenników omawiany sposób odżywiania budzi często dużo kontrowersji. W niniejszym artykule postaram się przedstawić zalety, a także wady korzystania z diety paleolitycznej.

Inspiracje współczesnej dietetyki żywieniem człowieka pierwotnego

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Cywilizacja wciąż się rozwija co ma swoje zalety i wady. Wiele osób jednak dostrzega zgubny wpływ rozwoju cywilizacyjnego na żywienie człowieka. Z tego powodu propagują powrót do sposobu żywienia pierwotnego człowieka, czyli zgodnego z naturą.

Zmysł węchu wykrywa nawet tłuszcz!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzięki węchowi rozpoznajemy wiele substancji. Jest on również niezbędny, by poczuć smak. Może nas uchronić przed spożyciem zepsutego pożywienia, a także zachęcić do dania, którego nigdy nie jedliśmy. Naukowcy z Monell Center udowodnili, że jesteśmy w stanie węchem wyczuć także tłuszcz.

Programowanie płodowe – głód matki a otyłość dziecka w przyszłości

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Czy wiesz, że głód kobiety w ciąży może przełożyć się na otyłość dziecka w przyszłości?

Dieta paleolityczna, czyli co jeść, aby zachować zdrowie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Aby iść z duchem czasu i postępem nauki, musimy cofnąć się do prehistorii. Naukowcy wskazują na nową dietę, która swymi korzeniami sięga ery kamienia łupanego.