grypa żołądkowa

Grypa żołądkowa w ciąży i przy karmieniu piersią. Ile trwa grypa żołądkowa?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Objawy grypy żołądkowej znane są każdemu z nas. Dodatkowo większość zdaje sobie sprawę, jak leczyć ową przypadłość i kiedy zwrócić się do specjalisty po pomoc. Problem pojawia się, kiedy schorzenie to dotyka kobiety ciężarne czy też karmiące piersią. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy stan ten jest niebezpieczny i czy niesie ze sobą jakieś konsekwencje!

Grypa żołądkowa – objawy. Co jest dobre na grypę żołądkową?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Grypa żołądkowa potocznie nazywana jest grypą jelitową lub „jelitówką”. Jest to wirusowe zakażenie układu pokarmowego, które najczęściej objawia się nudnościami, wymiotami, biegunką, osłabieniem, bólem brzucha, mięśni i gorączką. U dzieci chorobę tę zazwyczaj wywołują rotawirusy, natomiast u dorosłych mogą być to zarówno zakażenia wirusowe, jak i bakteryjne.

Jelitówka (grypa jelitowa) u dzieci – objawy i dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Bardzo łatwo zarazić się potocznie znaną jelitówką, gdy zachoruje dziecko następnie w kolejności chorują rodzeństwo i rodzice. Trwająca minimum trzy dni, a czasem nawet przewlekle do 10 dni biegunka, powoduje drastyczne odwodnienie organizmu i zaburzenia pracy jelit, toteż nawadnianie i łatwostrawna dieta są podstawowymi zaleceniami, które mogą pomóc w terapii owego schorzenia.

Dieta w trakcie i po grypie żołądkowej, czyli co jeść, aby szybko wrócić do formy

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Jak radzić sobie z jelitówką? Jaką rolę w jej leczeniu odgrywa odpowiednia dieta na wszystkich etapach zakażenia? Czy jedząc odpowiednie produkty możemy załagodzić przykre objawy?