Święta

Święta to magiczny czas, kiedy spotykamy się z całą rodziną przy suto zastawionym stole. Zarówno na święta wielkanocne jak i bożonarodzeniowe przygotowujemy tradycyjne dania, jedzone raz do roku lub smakujące tak dobrze jedynie w ten wyjątkowy dzień. Pieczony karp, pierogi z kapustą i grzybami, słodkie mazurki czy biały barszcz z jajkiem. Nikt nie potrafi się im oprzeć. Zazwyczaj razem z tymi pysznościami towarzyszą nam jednak przykre dolegliwości związane z przejedzeniem, wzdęcia, bóle żołądka, nudności. Poniżej przedstawiamy artykuły, w których znajdziecie świetne sposoby na przejedzenie oraz utrzymanie linii podczas świąt. Dla lubiących lżejsze zamienniki tradycyjnych dań przedstawiamy również sposoby jak zmniejszyć kaloryczność majonezowych sałatek czy świątecznych wypieków bez uszczerbku na ich wyśmienitym smaku.  Zapraszamy do lektury i życzymy zawsze Wesołych Świąt!

Tradycyjne dania wielkanocne w wersji FIT. Przepisy na święta wielkanocne!

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jak sprawić, aby tradycyjne potrawy na Wielkanoc były mniej kaloryczne? Fit przepisy.

Barszcz biały – kalorie, przepis. Barszcz biały na zakwasie

Paulina Grupa ponad miesiąc temu

Każdego roku przed Wielkanocą warto zastanowić się nad świątecznym menu i rozważyć przygotowanie barszczu białego. Chociaż może wydawać się podobny do tradycyjnego żurku, barszcz biały przez bogatszy skład, cechuje się zdecydowanie lepszym smakiem, barwą i konsystencją.

Śledzie w sosie musztardowym

mgr Magdalena Borowiec ponad miesiąc temu

Szukacie pomysłu na świąteczne potrawy, które będą sprzyjały Waszej dotychczasowej diecie? Mam dla Was pierwszą propozycję jaką jest śledź w sosie musztardowym. Smaczna przekąska, które może zagościć na Waszych wigilijnych stołach.

Świąteczne choroby

W okresie świąt często towarzyszą nam dolegliwości związane z przejedzeniem, do których należą wzdęcia, ból żołądka czy zalegające gazy. Najlepszym rozwiązaniem na nie są zioła. Pite do posiłku zmniejszą uczucie sytości, złagodzą nadaktywność kwasów żołądkowych i zapobiegną zgadze.

Dietetyczna Wielkanoc – praktyczne porady i przepisy

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Ledwo odeszliśmy od wigilijnego stołu, a już zaczynamy szykować wielkanocne śniadanie. Nadchodzą kolejne święta, a wraz z nimi dylemat – jak przeżyć je dobrze i smacznie, nie przerywając jednocześnie prowadzenia zdrowej diety i trwania przy prawidłowych nawykach żywieniowych? Poniżej kilka porad i odchudzonych świątecznych przepisów, które to umożliwią!

Figura podczas świąt

Z pewnością każdemu trudno jest oprzeć się świątecznym smakołykom. Po krótkiej chwili rozkoszy, zazwyczaj jednak trzeba się zderzyć z gorzkimi konsekwencjami. W tym roku zapobiegnij dodatkowym kilogramom. Może wystarczy czasem odejść na chwilę od stołu.

Świąteczna wieczerza bez wyrzutów sumienia

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Można cieszyć się wigilijną wieczerzą bez wyrzutów sumienia – dowiedz się jak.

Śledź – występowanie, charakterystyka, wartości odżywcze, zastosowanie, przepisy

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Śledź jest rybą, która kojarzy się nam szczególnie z okresem świąt Bożego Narodzenia, jednak warto urozmaicać nią nasz jadłospis przez cały rok.

Tradycyjne dania w wersji fit

Słodkie i ciężkie mazurki, pierogi, pieczone ryby, żurek z kiełbasą i jajkiem. Nie da się ukryć, że polska kuchnia nie należy do najlżejszych. Jest jednak na to rada. Wystarczy zamienić niektóre składniki tradycyjnych dań na ich mniej tłustą wersję, np. majonez zastąp jogurtem. Twoje dania świąteczne nie tylko będą pyszne, ale także i zdrowe!

Karp – charakterystyka, wartości odżywcze, hodowla, wybór i przygotowanie

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Czym się charakteryzuje i na co zwrócić uwagę przy zakupie dobrego karpia?

Jak nie przytyć podczas Wielkanocy

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Nieodłącznym elementem polskich świąt jest suto zastawiony stół. Tyle pyszności w jednym miejscu, jak im nie ulec? Świętuj z rozsądkiem i zachowaj swoją sylwetkę!

Zdrowe zamienniki tradycyjnych potraw wielkanocnych

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Święta kojarzą Ci się z nadprogramowymi kilogramami i głodówką zaraz po nich? Nie muszą. Dowiedz się jak zastąpić pewne produkty, aby świąteczne dania nie zagrażały tak bardzo Twojej sylwetce.

Zioła łagodzące świąteczne przejedzenie

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Uwielbiasz święta jednak boisz się świątecznego przejedzenia? Spokojnie, są na to sposoby.

Utrzymanie figury podczas świąt nie musi być wcale trudne...

Agnieszka Czapla ponad miesiąc temu

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, co zrobić, aby nie pozostawiły po sobie pamiątki w postaci dodatkowych kilogramów?