rokitnik

Sok z rokitnika – właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania. Jak zrobić sok z rokitnika?

Rokitnik zwyczajny (Hippophae rhamnoides) to liściasty i dwupienny krzew o oleistym miąższu z rodziny oliwkowatych (Eleaegnaceae). Roślina ta występuje w prawie całej Europie i Azji. Rokitnik ma zastosowanie w fitoterapii ze względu na obecność substancji bioaktywnych, w przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym. Wykorzystuje się przeważnie owoce i nasiona, które odznaczają się największą zawartością korzystnych substancji.

Pielęgnacyjne właściwości naturalnych olejków: rycynowy, z czarnuszki, jojoba, z rokitnika

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

Obecnie konsumenci chętniej wybierają kosmetyki pochodzenia naturalnego niż te produkowane przemysłowo. Naturalne olejki posiadają liczne właściwości prozdrowotne. Coraz częściej stosowane są do pielęgnacji skóry oraz włosów. Każdy z nich posiada odmienne, korzystne właściwości.

Olej z rokitnika – właściwości i zastosowanie

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Rokitnik jest znany od lat jako źródło wielu cennych substancji. Owoce tego krzewu są wykorzystywane w kuchni, medycynie oraz w kosmetyce. Podstawowym  produktem otrzymywanym z rokitnika jest olej rokitnikowy. Wykazuje mnóstwo właściwości zdrowotnych, odżywia, ochrania i zabezpiecza organizm.

O niebanalnych owocach. Zachwycą Cię smakiem i wyglądem

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Owoce przybierają czasami bajkowe kształty. Wówczas idealnie sprawdzają się jako ozdoba stołu. Oprócz tego bogate są w wiele cennych substancji, których trudno szukać w rodzimych gatunkach.

Rokitnik – właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Poznaj skład jednego z najzdrowszych owoców świata. Ta cenna roślina zawiera tyle witaminy C co dzika róża, czy aronia. Dlaczego jeszcze warto wprowadzić rokitnik do swojego jadłospisu?