Jesteś na:

Diety i odchudzanie

Oceń
Diety i odchudzanie - 3.5/5. Oddano 13 głosy.

Dieta GAPS – zasady, przepisy, efekty

Karolina Ruszkiewicz ponad tydzień temu

Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS (z ang. Gut and Psychology Syndrome) jest próbą wyjaśnienia związku między układem trawiennym a występowaniem niektórych dysfunkcji o podłożu neurologicznym, takich jak ADHD (zespół nadpobudliwości ruchowej), dysleksja (trudność w nauce czytania i pisania), dyspraksja (trudności w wykonywaniu ruchów), zaburzenia łaknienia a nawet ciężkie choroby psychiczne – schizofrenia czy psychoza maniakalno-depresyjna.

Dieta 8-godzinna – zasady, efekty, jadłospis

Paulina Chrzan ponad tydzień temu

Dieta 8-godzinna jest innowacyjną dietą zakładającą jedzenie wyłącznie w ciągu 8 godzin w ciągu dnia. Pozostały okres to czas przeznaczony na trawienie spożytego wcześniej pożywienia. Dietę tę popularyzuje sam redaktor „Men’s Health”, który jest nawet autorem książki na jej temat. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o zaletach, wadach i wiarygodności tej diety!

Jak wzmocnić kości? Witaminy na kości

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Nawet najmocniejsze kości z upływem lat stają się coraz bardziej kruche i podatne na złamania. Proces ten można jednak w pewnym stopniu opóźnić. Prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w odpowiednie witaminy i składniki mineralne, obok ruchu to kluczowa broń w walce o mocne kości.

Dieta bananowa jednodniowa i trzydniowa – efekty, opinie

Paulina Chrzan ponad tydzień temu

W momencie pojawienia się książki japońskiego małżeństwa Watanabe dieta bananowa stała się przebojem nie tylko w ich rodzimym państwie, ale również na całym świecie. Media momentalnie oszalały na jej punkcie, a miliony osób otyłych czy marzących o szczupłej sylwetce rozpoczęły na potęgę stosowanie zalecanego żywienia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym tak naprawdę jest ta dieta i jakie niesie ze sobą konsekwencje.

Dieta o niskim indeksie glikemicznym – efekty, jadłospis, przepisy

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Żywienie ma bardzo duży wpływ na zdrowie człowieka zdrowego, ale i w wielu chorobach. Jednym ze schorzeń, w których odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie jest cukrzyca. Jak się żywić, żeby utrzymać chorobę w ryzach?

Dieta bez pszenicy – efekty, jadłospis. Co jeść na diecie bez pszenicy?

Dieta bez pszenicy, a właściwie bez glutenu, to nie tylko sposób żywienia dla osób z chorobą trzewną czy też z uczuleniem na gluten. Dr William Davis napisał książkę, w której przekonuje, że to głównie obecna w pożywieniu pszenica odpowiada za choroby cywilizacyjne. Zastosowanie diety eliminacyjnej poprawia stan chorego i pomaga w redukcji masy ciała.

Dieta jogurtowa – zasady, efekty, przepisy

Karolina Ruszkiewicz ponad tydzień temu

Współczesny świat stawia na młodość, aktywność fizyczną i zdrowie. A to, co zdrowe, powinno być fit. By osiągnąć – a potem utrzymać – szczupłą sylwetkę zdolni jesteśmy do wielu poświęceń. Jest to zapewne jeden z głównych powodów popularności różnego typu diet. Są diety odchudzające, oczyszczające, odkwaszające... można by rzec do wyboru, do koloru. Jednak wybrać tę najlepszą to nie lada sztuka.

Zdrowa dieta odchudzająca – efekty, jadłospis, przepisy

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Zdrowo schudnąć, bez monotonnej diety i głodu? Tak, to możliwe! Porady znajdziesz w tym artykule.

Dieta wysokotłuszczowa – jadłospis, przepisy. Dieta wysokotłuszczowa a odchudzanie

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Użytkownicy forów internetowych dotyczących dietetyki i zdrowego stylu życia prześcigają się w wymianie argumentów na wyższość diet wysokotłuszczowych lub wysokowęglowodanowych. Jaki wpływ na redukcję masy ciała mogą mieć diety wysokotłuszczowe?

Dieta South beach – efekty, jadłospis, opinie

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Dieta South Beach – jej nazwa na pewno przywołuje przyjemne, egzotyczne skojarzenia. Na czym polega ten program dietetyczny?

Dieta Cambridge – na czym polega, efekty, skutki uboczne

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Program Odchudzający Cambridge obecny jest na rynku produktów dietetycznych od ponad 30 lat. Na czym polega Dieta Cambridge?

Dieta abs – efekty diety, opinie i przepisy

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Wraz ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia na rynku pojawiło się mnóstwo książek dotyczących optymalnych metod walki ze skutkami niezbyt zdrowego stylu życia. Jedną z takich książek jest „Dieta abs”.

Dieta SCD – etapy, jadłospis, przepisy, opinie

Dominika Suślik ponad tydzień temu

Dieta SCD (Specific carbohydrates diet), zwana inaczej dietą specyficznych węglowodanów, to sposób żywienia osób cierpiących na wrzodziejące zapalenia jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, celiakię, a nawet mukowiscydozę. Na jakich produktach opiera się codzienne żywienie podczas stosowania diety SCD i jakie są opinie na jej temat?

Dieta dr Dąbrowskiej – ile można schudnąć? Wychodzenie z diety Dąbrowskiej

Paulina Grupa ponad tydzień temu

Dieta dr Dąbrowskiej, bardziej znana jako dieta owocowo-warzywna, to wg autorki „oczyszczająca głodówka lecznicza”. W wyniku jej stosowania ma dochodzić do usuwania nagromadzonych złogów z organizmu i przywrócenia ogólnie pojętego zdrowia. Utrata masy ciała jest jedynie efektem ubocznym stosowania kuracji. Ile można schudnąć, będąc na diecie owocowo-warzywnej, i jak postępować po zakończeniu głodówki?

Dieta Whole 30 – jadłospis, przepisy

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Dieta Whole30 to kolejny program, który ma zmieniać życia i sprzyjać utracie masy ciała. Na czym polega ten system?

Ferrytyna – norma, badanie. Ferrytyna u dzieci

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Choć żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do życia, jego atomy mogą być toksyczne dla komórek. Cząstką, która w bezpieczny sposób wiąże atomy żelaza, jest ferrytyna. Powszechna opinii rola ferrytyny polega wyłącznie na ocenie wielkości ustrojowych zasobów żelaza, jednakże w obecnych czasach funkcjonuje wiele rozmaitych teorii dotyczących innych właściwości tego białka.