żylaki

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) – zalecenia dietetyczne, znaczenie otyłości i zapobieganie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Żylaki to problem znacznej części społeczeństwa – ponad połowa kobiet i prawie 40% mężczyzn w Polsce skarży się na dolegliwości związane z przewlekłą niewydolnością żylną – schorzeniem powstałym na skutek uszkodzenia żył i nieprawidłowego przepływu krwi przez ich światło. Jak zapobiegać występowaniu choroby? Czy otyłość ma związek z rozwojem przewlekłej niewydolności żylnej i jakie zalecenia dietetyczne należy przestrzegać, by wspierać skuteczność leczenia?

Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zmęczone nogi pokryte pajączkami to problem niejednej kobiety. Warto zabezpieczyć się przed tym problemem wzmacniając swój układ krwionośny.

Niezawodne sposoby na piękne nogi

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Każda kobieta chce mieć piękne i zgrabne nogi pozbawione wszelkich niedoskonałości – jak modelki w reklamach. Niestety, aby mieć piękne nogi kobiety muszą walczyć z wieloma niedoskonałościami m.in. żylakami czy cellulitem. Jak sobie z nimi radzić i jak osiągnąć nogi, których nie będziemy się wstydzić zakładając spódniczkę mini?

Zagrożenia które niesie ze sobą siedzący tryb życia

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Siedzący tryb życia prowadzi do otyłości. Poznajmy również inne schorzenia z nim związane.

Żylaki – przyczyny, objawy, leczenie

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Żylaki to objaw niebezpiecznych zmian w układzie żylnym. Nie należy bagatelizować ich pierwszych objawów. Najlepiej jednak wprowadzić już teraz działania prewencyjne. Poznaj je i uniknij żylaków w przyszłości!

Co uwzględnić w menu aby przeciwdziałać żylakom?

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i gładkie nogi. Niestety wielokrotnie praca stojąca, otyłość i brak aktywności fizycznej jest przyczyną powstawania żylakom. Jak im zapobiegać? Od diety również dużo zależy. Przekonaj się sama.