zgaga

Soda oczyszczona – zastosowanie lecznicze. Soda oczyszczona na grzybicę, zgagę i łuszczycę

Soda oczyszczona doskonale sprawdza się jako substancja spulchniająca do ciast, jako środek do czyszczenia powierzchni i przedmiotów czy też do prania. Czy pomoże również w „uporządkowaniu” naszego organizmu?

Zgaga w ciąży – domowe sposoby. Co na zgagę w ciąży?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zgaga nie jest niebezpiecznym, ale mało przyjemnym schorzeniem, na które skarżą się kobiety będące w ciąży. Występowanie zgagi dotyczy od 40–85% ciężarnych i może nasilać się wraz z zaawansowaniem ciąży. Wiadomym jest, że w tym okresie kobietom nie zaleca się stosowania leków farmaceutycznych, zatem warto, aby korzystały z domowych sposobów.

10 rad jak uniknąć zgagi po posiłku

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Aby znacząco zmniejszyć częstotliwość występowania zgagi wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w sposobie odżywiania.

Zgaga – objawy, przyczyny, leczenie oraz dieta

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Zgaga, czyli nieprzyjemne uczucie pieczenia za mostkiem, jest objawem, który dosyć często dokucza Polakom. Czy jest zjawiskiem groźnym? Jaki wpływ na jej występowanie ma nasza dieta i styl życia? Co zrobić, żeby się jej pozbyć?

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Refluks - Jakie są objawy, przyczyny i sposoby leczenia tej uciążliwej choroby?

Kinga Gąsienica - Roj ponad miesiąc temu

Częsta zgaga i uczucie pieczenia w gardle? To mogą być pierwsze objawy choroby refluksowej.