zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników – objawy, dieta. Leczenie naturalne PCOS

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Charakterystyczne torbiele w obrazie USG przypominające „sznur pereł” na jajnikach, zaburzenia miesiączkowania będące skutkiem rzadkich owulacji, a czasem nawet ich braku oraz krępujące dla płci żeńskiej konsekwencje hiperandrogenizacji to tylko część symptomów mogących sugerować wystąpienie zespołu policystycznych jajników. Liczne zmiany w fizycznym obrazie ciała kobiety, niemożność spełniania się w roli matki pociągają za sobą konsekwencje natury psychologicznej takie jak: niska samoocena, brak akceptacji własnego „ja”, poczucie wstydu, żalu i osamotnienia.

Wspomaganie dietetyczne w endometriozie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Endometrioza dotyczy nawet 15% kobiet w wieku rozrodczym. Złożona i nie do końca poznana etiopatogeneza choroby utrudnia diagnostykę i leczenie. Czym charakteryzuje się zjawisko endometriozy, jak wygląda aktualne postępowanie medyczne w tej jednostce chorobowej i czy dieta może mieć wpływ na jej przebieg?

Kobieta i hormony – diagnostyka zaburzeń

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Odpowiednia diagnostyka zaburzeń hormonalnych to klucz do powstrzymania poważnych schorzeń.

Hirsutyzm – objawy, przyczyny, leczenie nadmiernego owłosienia

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

To co różni kobietę od mężczyzny, przyciąga i budzi zainteresowanie płci przeciwnej. Także z tego powodu, nadmierne męskie owłosienie u kobiet – hirsutyzm, staje się dla nich przekleństwem.

Leczenie zespołu policystycznych jajników. Po pierwsze dieta!

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

PCOS można leczyć odpowiednio zbilansowana dietą. Zobacz, jakie zasady należy wprowadzić do codziennej diety.

Zespół policystycznych jajników. Objawy i przyczyny choroby

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

PCOS – Zespół wielotorbielowatych jajników, jest poważnym schorzeniem, które wpływać może na problemy z płodnością. Nieleczone, może być przyczyną pojawienia się nowotworu błony śluzowej macicy.