uroda

Jak używać ałun? Poznaj jego właściwości, zastosowanie i szkodliwość

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Ałun jest minerałem naturalnego pochodzenia stosowanym w codziennym życiu. Dotąd używany był głównie zewnętrznie, jednak obecne badania i innowacyjne terapie dowodzą, iż równie skuteczny jest on we wspomaganiu leczenia wielu chorób. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o możliwościach jego stosowania, jak i potencjalnym zagrożeniu, jakie ze sobą niesie.

Proces starzenia. Jak zahamować proces starzenia dietą?

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Proces starzenia jest naturalnym etapem życia człowieka i wcześniej czy później dotknie każdego z nas. W tym też okresie postępuje ograniczenie zdolności adaptacyjnej organizmu, zwiększenie podatności na choroby, a w efekcie pogorszenie się sytuacji życiowej.

Olejek z kiełków pszenicy – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

W ostatnich czasach pojawiło się wiele tłuszczy roślinnych popularyzowanych w mediach jako najlepsze ze wszystkich. Większość z nich cechuje się wysoką ceną, a także różnymi wartościami odżywczymi. Niektóre są warte swojej ceny, inne nie do końca. Jednym z tych produktów całkowicie zalecanych, ze względu na swe lecznicze działanie jest olej z kiełków pszenicy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tym niesamowitym surowcu!

Co to jest tężnia solankowa? Cena i przeciwwskazania do stosowania tężni solankowej

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Tężnia solankowa jest to drewniana konstrukcja zaopatrzona w pompę rozprowadzającą solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach. Prowadzi do wytworzenia mikroklimatu, który wspomaga leczenie chorób układu oddechowego oraz wzmacnia system immunologiczny.

Działanie i skutki uboczne palmy sabałowej. Co daje stosowanie palmy sabałowej na włosy?

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Palma sabałowa znana jest od wieków w medycynie ludowej, gdyż spożywanie jej owoców skojarzono z korzystnym oddziaływaniem na dolegliwości dolnych dróg moczowych. Kuracja tą rośliną polecana jest głównie mężczyznom, którzy zmagają się z łagodnym przerostem prostaty. Od ponad 100 lat stosowana jest również w medycynie konwencjonalnej, a obecnie także w kosmetologii i dermatologii jako skuteczny lek przeciwko łysieniu typu androgenowego. Poznajmy zatem jej korzystne oddziaływanie na nasz organizm.

Sól bocheńska – skład, cena. Jakie jest zastosowanie soli bocheńskiej?

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Sól bocheńska, pozyskiwana ze złóż solankowych w okolicy Bochni, bogata jest w wiele minerałów i polecana szczególnie na dolegliwości skórne.

Co oznaczają białe plamy na paznokciach i jak się ich pozbyć?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Większość z nas potrafi zauważyć pewne zmiany zarówno w swoim organizmie, jak i w wyglądzie zewnętrznym, które mogą świadczyć o niektórych zaburzeniach czy rozwoju różnorodnych schorzeń. Niektóre z nich są przez nas lekceważone. Jednym z takich symptomów są pojawiające się na paznokciach plamy o białej barwie. Przeczytaj artykuł i poznaj przyczyny ich powstawania!

Naturalny peeling – kawowy, cukrowy, solny, migdałowy. Jak zrobić peeling?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Kosmetyki z drogeryjnych półek mają w swoim składzie różne substancje konserwujące, barwiące, nadające pożądanego i przyjemnego aromatu, aby produkt mógł być długo przechowywany, ładnie wyglądał i pachniał. Niekiedy zawierają również alkohol, który w dużych dawkach stosowany na skórę może ją podrażniać oraz wysuszać. W kwestii peelingów warto zwrócić uwagę na substancję pełniącą funkcję ścierną i – jak w przypadku wielu innych kosmetyków – naturalne drobinki peelingujące.

Działanie oleju z ogórecznika. Zastosowanie oleju z ogórecznika na twarz i włosy

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Ogórecznik lekarski, z którego nasion pozyskiwany jest cenny bioolej, jest zaliczany do chwastów. Kwitnie pięknymi, drobnymi kwiatkami w kolorze błękitu, które zupełnie nie przypominają żółtych kwiatów ogórka, który mylnie przywodzi na myśl nazwa rośliny. Jakie wartościowe składniki posiada olej z ogórecznika i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć?

Woda różana – właściwości, zastosowanie. Jak zrobić wodę różaną?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Woda różana – właściwości, zastosowanie, jak wykonać ją samemu?

Zastosowanie oleju z pestek winogron – na włosy, twarz

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Czy olej z pestek winogron jest zdrowy? Do czego należy go stosować? Olej na twarz i włosy.

Zastosowanie kolagenu – na twarz, włosy, rozstępy

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Kolagen – czym właściwie jest i jakie ma zastosowanie?

Zastosowanie oleju z awokado na twarz i włosy

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Awokado cieszy się coraz większą popularnością. Doceniane jest za bogactwo składników odżywczych, a w szczególności „dobrych”, czyli wielonienasyconych tłuszczów. Wraz z rosnącą powszechnością jego zastosowania pojawił się też olej z awokado, który nie dość, że jest skarbnicą związków aktywnych, to jeszcze nadaje się nie tylko do użycia wewnętrznego, ale i zewnętrznego, działając cuda dla urody! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat właściwości tego produktu.

Dieta odmładzająca. Zioła odmładzające

Paulina Żukowska ponad miesiąc temu

Chcesz zachować młodość? Aby urodą i zdrowiem cieszyć się dłużej, wystarczy włączyć do diety kilka zwykłych produktów.

10 zalet stosowania zdrowej diety redukcyjnej

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zdając sobie sprawę, dlaczego warto się zdrowo odchudzać, nie tylko utrzemy nosa nieżyczliwym komentatorom, ale też będziemy bardziej świadomi możliwych efektów naszego działania i zdeterminowani, by je osiągnąć.

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa zdrowych i lśniących włosów

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli borykasz się z wysuszonymi i łamiącymi się włosami pozbawionymi blasku, zwróć uwagę na sposób ich pielęgnacji. Być może w tym tkwi problem!

Sir­tu­iny – mole­ku­larna "fon­tanna mło­do­ści’’

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Nad sekre­tem dłu­go­wiecz­no­ści od wielu lat inten­syw­nie pra­cują zespoły badaw­cze na całym świe­cie. Ich szcze­gólną uwagę zaj­mują ostat­nio sir­tuiny. Dowiedz się, czym są i w jaki spo­sób mogą pomóc nam zacho­wać mło­dość.

Alantoina składnikiem eliksiru młodości

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Czy powszechny składnik wielu kremów do pielęgnacji ciała może okazać się kluczem do długowieczności?