styl życia

Fleksitarianizm – zasady, wady i zalety, wpływ na odchudzanie, jadłospis

Weronika Knapczyk ponad miesiąc temu

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa flexible, czyli elastyczny, giętki, łatwo przystosowujący się. Jest to sposób odżywiania, który opiera się na zasadach diety wegetariańskiej, ale dopuszcza okazjonalne spożywanie mięsa i ryb.

Dieta – odchudzająca, lecznicza, eliminacyjna, zdrowa

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

W internecie, telewizji, radiu jesteśmy zasypywani informacjami na temat zdrowego odżywiania, suplementów, diet odchudzających, zalet diet eliminacyjnych itd. Ale czy każda dieta jest dla nas odpowiednia? I bez żadnych konsekwencji zdrowotnych możemy wyeliminować ze swojego jadłospisu np. gluten? Jaka jest najzdrowsza metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów?

Dieta best life – zasady, produkty i zastosowanie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

„Dieta lepszego życia” autorstwa Boba Greene’a to składający się z trzech faz plan zmian niezdrowych nawyków żywieniowych oraz wdrożenia dostosowanej do naszych możliwości aktywności fizycznej. Poznajmy bliżej program światowej sławy dietetyka.

Zdrowa dieta dla leniwych – pierwszy krok zakupy!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nikt nie powiedział, że zdrowe odżywianie wymaga od Ciebie ogromnego pokładu energii i czasu. Dziś przedstawimy parę wskazówek, które już w sklepie pozwolą Ci wybrać produkty zdrowe i niewymagające długiej obróbki.

Głodny nowości kulinarnych? To ciekawość, która z pewnością wyjdzie Ci na zdrowie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Moda na zdrowe jedzenie, to jedna z najpożyteczniejszych mód dzisiejszych czasów. Nie tylko wzbogaca nasze kubki smakowe, ale także poprawia zdrowie i wygląd!

Dieta na urlopie czy urlop od diety, czyli czy warto przerywać dietę na czas wakacji?

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wakacje są dla nas czasem pełnowymiarowego wypoczynku i odskocznią od codziennej rutyny – także tej związanej z prowadzeniem zdrowej diety. Czy warto przerywać dietę na czas wakacji i jak znaleźć złoty środek w podejmowaniu wakacyjnych wyborów żywieniowych?

Kilka wskazówek jak robić zdrowe zakupy

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

W świecie o tak rozwiniętym konsumpcjonizmie mogłoby się wydawać, że wszyscy wiedzą jak robić zakupy. A jednak nasze błędy żywieniowe często zaczynają się właśnie w sklepie. Dziś podpowiadamy jak robić świadome i zdrowe zakupy.

Dieta dla taksówkarza, czyli jak uchronić się przed otyłością – praktyczne porady

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Długotrwała, siedząca praca powtarzalna każdego dnia oraz brak czasu na aktywność fizyczną. Omijanie najważniejszego posiłku - śniadania i niedobra jakość pozostałych w ciągu dnia. Ponadto nałóg palenia papierosów i nadmierne spożycie napojów bogatych w kofeinę. Dieta kierowcy jest niezdrowa, ciężko strawna oraz zbyt kaloryczna, co jest powodem nadwagi i otyłości wśród mężczyzn wykonujących ten zawód. Poznaj zasady zdrowej diety dla kierowców.

Nowa Piramida Żywienia 2016 – zasady prawidłowego żywienia

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Piramida żywienia to graficzne przedstawienie ogólnych zaleceń żywieniowych opracowanych przez Polski Instytut Żywności i Żywienia. Dziś przedstawimy jej najnowsze opracowanie z 2016 r.

Wstań od biurka! To ochroni Cię przed miażdżycą

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Siedzący tryb życia jest tak samo niebezpieczny jak nałogowe palenie papierosów. Naukowcy potwierdzają, że znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy.

Najszybciej nie oznacza najlepiej. Sposób na efektywne odchudzanie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Często wydaje nam się, że im szybciej tracimy kilogramy, tym lepiej. Niestety, w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej powiedzenie „co nagle, to po diable” sprawdza się idealnie. Dlaczego odchudzanie to nie sprint, a maraton, a szybko osiągnięte efekty wcale nie oznaczają długoterminowego sukcesu?

Trendy żywieniowe 2015 i zapowiedzi na kolejny rok!

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Podsumowanie trendów i wydarzeń żywieniowych w 2015 roku oraz zapowiedź tego co będzie na topie w 2016 roku.

„Dieta dla leniwych” – czyli maksimum efektów i minimum wysiłku

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zdrowe odżywianie nie koniecznie musi wiązać się z godzinami spędzonymi w kuchni i dniami planowania posiłków. Wystarczy bowiem kilka sprytnych rozwiązań, by nawet rasowy leniuch mógł prowadzić całkiem zdrową dietę!

Wzór na obliczenie indywidualnej glikemii daje nowe spojrzenie na otyłość

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z Instytutu Nauki Weizmanna przeprowadzili badania, które wykazały bardzo duże różnice glikemii po zjedzeniu tych samych produktów spożywczych u badanych.

Jak dożyć 100 lat? Odkryj sekret długiego życia w pełnym zdrowiu!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Mieszkańcy tzw. Niebieskich Stref osiągają wiek 100 lat nawet dziesięć razy częściej niż w innych regionach świata. Przekonaj się, w czym tkwi ich sekret?

Zdrowe jedzenie na mieście – jakich wyborów dokonywać, co zjeść

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Jedzenie na mieście – czyli poradnik przetrwania w racjonalnym żywieniu.

Cukrzyca – styl życia a poziom glukozy we krwi u diabetyka

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma styl życia? Z pewnością każdy dobrze o tym wie. W przypadku diabetyków waga stylu życia wzrasta dwukrotnie. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

6 wskazówek jak jeść smacznie, zdrowo i tanio!

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zdrowa, smaczna dieta nie jest droga. Przekonaj się jak łatwo można zapewnić sobie odpowiednio zbilansowaną dietę, niezależnie od wielkości budżetu domowego.

Zagrożenia które niesie ze sobą siedzący tryb życia

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Siedzący tryb życia prowadzi do otyłości. Poznajmy również inne schorzenia z nim związane.

Foodies – pasjonaci jedzenia, którzy nie mają problemu z nadwagą

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Foodies, osoby rządne kulinarnych przygód, są zdrowsze i wbrew pozorom, nie mają problemu z utrzymaniem smukłej sylwetki. Jak podążając za ich przykładem utrzymać prawidłową masę ciała, bez presji liczenia kalorii?