stwardnienie rozsiane

Medyczna marihuana – właściwości, wpływ na leczenie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu niektórych objawów chorób, jednak ogólny zachwyt nad jej potencjalnymi właściwościami i ruchy dążące do legalizacji są nad wyraz entuzjastyczne i nieproporcjonalne do udokumentowanych efektów leczniczych.

Dieta Swanka i tradycje Dalekiego Wschodu w kontekście stwardnienia rozsianego

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Obecnie nie istnieje określona i potwierdzona badaniami dieta wspomagająca leczenie stwardnienia rozsianego. Istnieją jednak przypuszczenia, że dieta Swanka może być pomocna przy tej chorobie.

Receptory Witaminy D mogą być podstawą skutecznego leczenia SM

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Według najnowszych badań wynika, że witamina D może przyczynić się do opracowania skutecznego leczenia osób ze stwardnieniem rozsianym. Według badań opublikowanych w „Journal of Cell Biology” receptory witaminy D są w stanie odbudować osłonkę mielinową chroniącą komórki nerwowe, które w czasie choroby ulegają zniszczeniu.

Stwardnienie rozsiane (SM) – objawy, przyczyny, badania i leczenie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Stwardnienie rozsiane to niezwykle groźna i postępująca choroba prowadząca do niepełnosprawności. Głównie narażeni są na nią Europejczycy.

Dieta w stwardnieniu rozsianym – odpowiednia podaż tłuszczów, witamin i przeciwutleniaczy

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

stwardnienie rozsiane to niezwykle poważna choroba o charakterze postępującym. Choć jeszcze nie ma na nią leku, jej objawy i przebieg można złagodzić odpowiednią dietą.