selen

7 powodów, dla których warto jeść orzechy brazylijskie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzisiaj w sklepach spożywczych i ze zdrową żywnością dostępny jest ogromny wybór różnego rodzaju gatunków orzechów. Wśród zagranicznych gatunków, warto zwrócić uwagę na orzechy brazylijskie!

Cykoria – wartości odżywcze, właściwości i zastosowanie

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Cykoria już od czasów starożytnych stosowana jest jako roślina lecznicza. Kojarzona jest z lekko gorzkim smakiem i właściwościami zdrowotnymi. Wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi oraz poprawę stanu mikroflory jelitowej.

Dorsz bałtycki – hodowla, połów, właściwości, zagrożenia

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Rodzina dorszy obejmuje szeroką grupę gatunków ryb. Przyjrzyjmy się najczęściej występującej i poławianej w naszym rodzimym morzu odmianie bałtyckiej (Gadus morhua membras).

Makrela – wartości odżywcze, przepis

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Makrela jest wyjątkową rybą wśród gatunków morskich. Wyróżnia ją wiele cech, które czynią ją prozdrowotnym produktem. Warto uwzględnić ją w swojej diecie.

Żywieniowe i fitoterapeutyczne wspomaganie odporności organizmu

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Wspomóż swój układ immunologiczny wybierając produkty i zioła, które mają na niego korzystny wpływ.

Selen – właściwości, zapotrzebowanie, nadmiar, niedobór oraz produkty źródłowe

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ten pierwiastek chemiczny jest składnikiem stosowanym m.in. do barwienia szkła i emalii. Niegdyś uważany był za toksyczny. Dopiero w latach 60. XX wieku odkryto, że pełni ważne funkcje biologiczne. Dziś już wiadomo, że zapotrzebowanie na ten mikroelement zapisany jest w naszych genach.

Jak poprawić wzrok dzięki diecie bogatej w niezbędne witaminy

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

O oczy jak o każdy inny narząd należy dbać. Aby zachować dobry wzrok nie musimy stosować drogich kropel, nawet najlepsze mogą okazać się niewystarczające. Czasami wystarczy zmienić swoją dietę i uzupełnić ją o niezbędne składniki, które pozwolą utrzymać oczy w dobrym zdrowiu.

Orzechy brazylijskie. Zdrowotne właściwości i bogactwo wartości odżywczych

Justyna Gawrońska ponad miesiąc temu

Pochodzą z głębin lasu amazońskiego, rosną na wysokich drzewach i posiadają moc witamin oraz minerałów. Poznaj orzechy brazylijskie i ich prozdrowotne właściwości.