salmonella

Zakażenie salmonellą – objawy, leczenie. Czy salmonella jest zaraźliwa?

Zatrucia pokarmowe będące ostrym schorzeniem żołądkowo-jelitowym powodowane są najczęściej aktywnością drobnoustrojów, które dostały się do organizmu wraz z zarażonym pożywieniem. Zjawisku temu bardzo często sprzyja okres wiosenno-letni, bowiem to właśnie wtedy obserwuje się zwiększoną liczbę odnotowanych przypadków zakażeń

Salmonella u dzieci – objawy, leczenie.

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Salmonella jest jednym z dobrze znanych zakażeń wynikających z niewłaściwej obróbki lub procesu higienicznego. Schorzenie to powoduje wiele niekorzystnych efektów zdrowotnych, jednak szczególnie niebezpieczne jest dla dzieci, gdyż w wyniku biegunek i wymiotów może doprowadzić do odwodnienia, które nieprawidłowo leczone doprowadzić może do śmierci.

Jak można zarazić się salmonellą? Leczenie domowe salmonelli

Patrycja Nawojowska ponad miesiąc temu

Salmonellą może zarazić się każdy i to z różnych źródeł: pożywienia, wody czy od zwierząt. Jakie produkty mogą być źródłem tej bakterii oraz jak domowymi sposobami leczenia poradzić sobie z salmonellą?

Białko jaja kurzego – skład i właściwości

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Jajo jako surowiec spożywczy jest fenomenalnym źródłem wielu cennych składników, zaczynając od pełnowartościowego białka, przez zdrowe tłuszcze, kończąc na witaminach oraz minerałach o dobrej przyswajalności. Wszystkie te składniki mają zapewnić prawidłowy rozwój nowemu życiu.

Jak pozbyć się szkodliwych pestycydów z warzyw i owoców ?

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Sama woda nie wystarczy! Pestycydy potrafią być na nią odporne. Przekonaj się jak szybko usunąć z żywności szkodliwe substancje chemiczne.

Jak ustrzec się przed zarazkami w żywności

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Czają się wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie i czekają żeby zaatakować wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Czy przed zarazkami można się uchronić?