odżywki

Leucyna – działanie i dawkowanie aminokwasu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Mając na uwadze świadomość wpływu sposobu odżywiania się na syntezę białek mięśniowych oraz wzrost wydolności fizycznej, sportowcy zarówno zawodowi, jak i amatorzy coraz większą uwagę przykuwają do składu i jakości spożywanej diety.

Koktajle białkowe przed czy po treningu? Przepis na koktajl białkowy

Nie od dziś wiadomo, że sposób naszego odżywiania stanowi dokładne odzwierciedlenie tego jak funkcjonuje cały ustrój. Prawidłowo skomponowana dieta nie jest już kojarzona wyłącznie z odchudzaniem i syzyfową walką z dodatkowymi kilogramami, a stanowi głęboko zakorzeniony i ugruntowany element stylu życia.

Co to jest kazeina i gdzie występuje? Kazeina po treningu

Czym zatem jest kazeina? Czy występuje tylko w postaci suplementu diety? Jakie potencjalne korzyści mogą płynąć z jej konsumpcji w okresie okołotreningowym? Czy rzeczywiście powinna być stosowana w godzinach wieczornych? W niniejszym artykule postaramy się zaspokoić Państwa ciekawość udzielając odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do lektury!

Żel energetyczny – działanie, najlepsze produkty, opinie

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Odżywki węglowodanowe w postaci żeli energetycznych cieszą się od pewnego czasu rosnącą popularnością, zwłaszcza u sportowców uprawiających sporty wytrzymałościowe w celu poprawy uzyskiwanych wyników. Żele energetyczne przydatne są szczególnie w okresie przed startowym, w przypadku potrzeby wywołania zjawiska nadkompensacji glikogenu. Sprawdźmy zatem co omawiana substancja ma nam do zaoferowania.

Preparaty i odżywki białkowe – rodzaje, funkcje i suplementacja

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Odżywki białkowe to podstawowy element suplementacji wśród osób uprawiających różne dyscypliny sportowe. Ich stosowanie ma na celu uzupełnienie niedoborów protein w diecie, poprawienie profilu aminokwasowego spożywanych posiłków oraz zaspokojenie psychiczne na pyszne koktajle, nawiązujące do słodkiego deseru. Na rynku suplementów znajdziemy jednak miliony rodzajów, form i typów odżywek, pora dowiedzieć się o nich czegoś więcej i wybrać odpowiednie dla siebie.

WPC, WPI, WPH – izolat, koncentrat czy hydrolizat, różnice, zastosowanie i efekty

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Wybór odżywki białkowej może wydawać się dość prosty, jednak wśród proponowanych przez producentów produktów znajdują się różne ich rodzaje oraz frakcje, co może przysporzyć osobom niewtajemniczonym sporo kłopotu. Artykuł ten z pewnością przybliży właściwości poszczególnych preparatów oraz pomoże zrozumieć czym różnią się one między sobą.

Odżywki i suplementy diety dla sportowców. Mogą wywoływać skutki uboczne!

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Suplementy i odżywki dla sportowców pomogą podnieść wytrzymałość organizmu i wyniki sportowe tylko przy prawidłowym ich stosowaniu. W innych wypadkach mogą wywołać groźne skutki uboczne.