oczy

Rumianek na oczy włosy, gardło, trądzik. Działanie rumianku pospolitego

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Rumianek pospolity – zioło o nieprzeciętnych właściwościach.

Czarna porzeczka – właściwości lecznicze. Liście i olej z czarnej porzeczki

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Czarne porzeczki nie należą do najbardziej popularnych owoców. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że te sezonowe owoce charakteryzują się wysoką gęstością odżywczą. Regularna konsumpcja czarnych porzeczek może przynieść wiele korzyści.

Szpinak i jego rola w ochronie wzroku

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Szpinak – czy wiesz o nim wszystko? Przeczytaj za co warto go cenić.

Borówka amerykańska i jej wpływ na zdrowie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Borówka amerykańska, choć pochodzi z Ameryki Północnej, to w Polsce z łatwością ją znajdziemy, a nawet samodzielnie wyhodujemy. Powoli zbliża się sezon na te pyszne owoce, warto więc wiedzieć, co przyniesie nam ich spożywanie.

Dieta dla oczu – witaminy, antyoksydanty oraz składniki mineralne

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

To, co spożywamy każdego dnia ma istotny wpływ na cały nasz organizm. Sami więc możemy ukierunkowywać określone grupy pokarmów na konkretne organy naszego ciała w celu poprawy ich funkcjonowania. Warto zaznaczyć, że każda tkanka potrzebuje nieco innego zestawu składników. Co więc warto zażywać, aby konkretnie nasz narząd wzroku funkcjonował bez zastrzeżeń?

Jaskra – rodzaje, przyczyny, leczenie i zapobieganie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Choroba ta jest główną przyczyną utraty wzorku wśród mieszkańców Europy. Większość osób nią dotkniętych nie jest świadoma problemu. Poznaj podstawowe fakty dotyczące jaskry.

Jaskra – objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Przez wiele lat przebiega praktycznie bezobjawowo, choć stale i w sposób postępujący niszczy nerw wzrokowy, prowadząc do nieodwracalnej ślepoty. Mowa o jaskrze – jednej z najczęstszych na świecie przyczyn utraty wzroku, która dotyka około 70 milionów osób na świecie. Jak objawia się choroba? Jakie są przyczyny jej powstawania i czy jest uleczalna? Jaką dietę powinni przestrzegać chorzy?

Zobacz więcej, patrz szerzej – zadbaj o swój wzrok

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Warto wiedzieć, jakie witaminy i substancje odpowiadają za prawidłową pracę naszych oczu i wprowadzić je do codziennej diety, aby móc w pełni korzystać z tego, jakże ważnego, zmysłu.

Zbyt krótki sen zaburza pracę organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

W dobie dzisiejszych czasów poświęcamy na sen mniej czasu niż nasz organizm tego potrzebuje. Zamiast zegarowych ośmiu na wypoczynku spędzamy często mniej niż sześć godzin na dobę! Sen jest nam niezbędny do regeneracji oraz do sprawnego funkcjonowania organizmu. Sprawdź jakie sygnały wysyła Twoje ciało, gdy jest zmęczone.

Astaksantyna. Działanie, występowanie, preparaty i skutki uboczne

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Czy wiesz, że istnieje naturalna substancja, która jest w stanie zregenerować każdą komórkę twojego ciała, bez skutków ubocznych? Poznaj królową antyoksydantów!

Jak poprawić wzrok dzięki diecie bogatej w niezbędne witaminy

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

O oczy jak o każdy inny narząd należy dbać. Aby zachować dobry wzrok nie musimy stosować drogich kropel, nawet najlepsze mogą okazać się niewystarczające. Czasami wystarczy zmienić swoją dietę i uzupełnić ją o niezbędne składniki, które pozwolą utrzymać oczy w dobrym zdrowiu.

Długie rzęsy – sposoby na ich otrzymanie

Kamila Maciejko ponad miesiąc temu

Najdroższy, reklamowany w telewizji tusz do rzęs to nie jedyny sposób na pogrubione i wydłużone rzęsy. Istnieje kilka innych sposobów na uwodzicielskie spojrzenie. Poznaj je i wybierz dla siebie najlepszy!

Kępki żółte powiek - przyczyny i leczenie żółtaków

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Czym są i jak się objawiają żółtaki? Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości.