ocet

Czy ocet jabłkowy jest zdrowy? Działanie uboczne octu jabłkowego

Ocet jabłkowy należy do produkt, który oprócz zastosowania kulinarnego, może również wpływać korzystnie na nasz organizm. Czy jest bezpieczny i można go śmiało stosować?

Ocet ryżowy – właściwości. Jak go zrobić? Czym zastąpić ocet ryżowy?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Ocet ryżowy wykorzystywany jest nie tylko do sushi, ale również do innych dań orientalnych, marynat czy warzyw. Celem dodania go do potraw jest nadanie potrawie charakterystycznych nut smakowo-aromatycznych oraz przedłużenie trwałości potraw. Czy ocet ryżowy wykazuje właściwości prozdrowotne?

Kwas octowy – właściwości, zastosowanie, cena

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Octu używa się w większości polskich domów. Wykorzystywany jest on do różnorodnych potraw, m.in. sałatek, galaret mięsnych czy ogórków konserwowych. Warto jednak wiedzieć, że otrzymujemy go w wyniku rozcieńczenia żrącego kwasu octowego, E260, który wykazuje szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni.

Ocet balsamiczny – właściwości, zastosowanie, przepisy

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Ocet spirytusowy, ocet winny, jabłkowy czy też balsamiczny. Każdy z wymienionych posiada odmienne właściwości wpływające na nasz organizm oraz poprawiające jakość smakowo-organoleptyczną potraw. Ocet balsamiczny o gęstej konsystencji i ciemnobrązowym zabarwieniu jest słodko-kwaśny w smaku i sprawdzi się jako element sosów dodanych do świeżych sałat i surowych warzyw czy też deserów owocowych.

Domowe wino, ocet i sok, czyli jak wykorzystać czarny bez

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czarny bez posiada wiele leczniczych właściwości, które wzmocnią nasze zdrowie, a także pomogą w prewencji wielu chorób. Można z niego przygotować domowe wino, ocet bądź sok i spożywać wedle uznania.

7 najczęściej fałszowanych produktów spożywczych

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Konsumując żywność nigdy nie mamy pewności, czy aby na pewno skład jest zgodny z deklarowanym na opakowaniu. Jak oszukują producenci żywności i o czym powinniśmy wiedzieć nabywając te produkty?

Ocet z kwiatów czarnego bzu nie tylko do potraw

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Czarny bez posiada ogromny potencjał zdrowotny i leczniczy zawarty szczególnie w jego owocach. Jednak wytwarzany z kwiatów tej rośliny ocet również posiada wiele właściwości prozdrowotnych.