nowotwór jelita grubego

Oceń
nowotwór jelita grubego - 1.7/5. Oddano 3 głosy.

Nowotwór jelita grubego jest zaliczany do nowotworów złośliwych. Atakuje jedną z części jelita grubego (kątnicy, wstępnicy, poprzecznicy, zstępnicy lub odbytnicy). Nowotwór jelita grubego może rozwijać się nawet 10 lat bez konkretnych objawów. Częściej chorują na niego mężczyźni niż kobiety. Rzadko kiedy występuje przed 40 rokiem życia. Największą zachorowalność obserwuje się w siódmej dekadzie życia. Nowotwór jelita grubego częściej występuje u osób zmagających się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, z polipami w jelicie grubym a także u osób, u których w rodzinie występowała już ta choroba i palących.

Otręby a płatki owsiane – różnice, zastosowanie

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Czy wiesz, czym różnią się płatki od otrębów owsianych? Czy stosujesz te produkty w swojej kuchni? Jakie właściwości niosą ze sobą? Czy warto po nie sięgać? Rozwiej swoje wątpliwości!

Zobacz czego nie jeść, aby nie zachorować na raka

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nasza dieta w dużej mierze wpływa na ryzyko wystąpienia nowotworu. Głównie dotyczy to coraz powszechniejszego dziś raka jelita grubego. Zobacz co musisz wyeliminować ze swojej diety, aby uniknąć zmian nowotworowych.

Dieta niskoresztkowa – zasady, wskazania, produkty oraz jadłospis

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Dieta niskoresztkowa dostarcza organizmowi wysokiej dawki energii, która w całości zostaje wykorzystana przez organizm, nie obciążając jelit, dzięki czemu znajduje zastosowanie w stanach chorobowych układu pokarmowego oraz u osób w kilku dobach po zabiegach operacyjnych.

Objawy nowotworu jelita grubego

We wczesnej fazie choroby nowotwór jelita grubego przebiega bezobjawowo. Dopiero w bardziej zaawansowanej fazie pojawiają się m.in. zaparcia i biegunki, krwawienie z odbytu, wymioty i nudności, długie cienkie stolce, utrata apetytu i masy ciała.

Dieta u chorych ze stomią – zasady, wskazania oraz produkty

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Czy posiadanie stomii musi oznaczać gorszą jakość życia? Czy na pacjentów nakładana jest inna dieta niż w przypadku pozostałych ludzi? Jakie zmiany należy wprowadzić, aby móc normalnie funkcjonować?

Wpływ diety na raka jelita grubego

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

W Polsce i na świecie choroby nowotworowe stanowią drugą przyczynę zgonów. Częstotliwość zachorowalności na nowotwór jelita grubego dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn.

Śliwki skutecznym sposobem na prewencje nowotworu!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania potwierdzają pozytywne działanie suszonych śliwek na układ pokarmowy człowieka. Ich właściwości mogą skutecznie przeciwdziałać występowaniu nowotworu jelita grubego!

Nowotwór złośliwy jelita grubego

Nowotwór jelita grubego należy do nowotworów złośliwych. Szybkie wykrycie zmian jest jednak sposobem na zapobiegnięcie przerzutów.

Azotany i azotyny w codziennej diecie. Poznajmy ich źródła

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Nitrozoaminy to związki o właściwościach prokancerogennych. Co wspólnego mają z azotanami i czy możemy spotkać je w produktach żywnościowych?

Błonnik w walce z nowotworem jelita grubego

Emilia Muchowska ponad miesiąc temu

Rak jelita grubego to jedna z najpowszechniej występujących chorób nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Jak z nią walczyć i co robić, aby zapobiegać jej występowaniu?

Nowotwór jelita grubego – rokowania

Rokowania jelita grubego zależą od stadia jego wykrycia. Im wcześniej zmiany nowotworowe zostaną wykryte tym rokowania rosną. Rak jelita grubego znajduje się na trzecim miejscu pod względem częstości zachorowań wśród obu płci. Przeżywalność jednak nadal jest mało zadowalająca i w Polsce wynosi 44%.