Dieta odchudzająca dla dziecka – jak zmienić jego nawyki żywieniowe
Sposób żywienia dzieci uzależniony jest od nawyków żywieniowych ich rodziców oraz osób ze środowiska przedszkolnego i szkolnego, w którym się obraca. Preferencje, co do wyboru żywności korzystnej i niekorzystnej dla zachowania zdrowia nabyte przez pociechę w najmłodszych latach życia, mogą sprzyjać rozwojowi chorób dietozależnych w latach późniejszych bądź stanowić podstawę dla zachowania zdrowego organizmu.
Metoda BLW – zalety, wady, przepisy
Wspólny stół, wspólny posiłek, rodzina… są to szczególnie ważne aspekty w życiu małego człowieka. Czas wprowadzania pokarmów uzupełniających przysparza wielu stresów zatroskanym rodzicom. Okres tysiąca pierwszych dni odgrywa kluczową rolę w programowaniu metabolicznym oraz wpływa na jakość życia dziecka, także w przyszłości.
Akulturacja i enkulturacja sposobu żywienia imigrantów
Coraz więcej osób podróżuje po świecie lub trwale zmienia miejsce zamieszkania emigrując do obcych krajów. Nieodłącznym elementem emigracji jest konieczność osiedlenia się w nowych warunkach bytowania, zmiana trybu dotychczasowego funkcjonowania oraz niekiedy przymus zmiany nawyków żywieniowych, związany z nową kulturą oraz dostępnością określonych produktów spożywczych.
Dieta whole30 – czyli jak zmienić swoje życie w 30 dni
Zasady diety whole 30 mogą okazać się pomocne w walce ze złymi przyzwyczajeniami. Pojawia się jednak pytanie o zasadność niektórych jej elementów i czy efekty gwarantowane przez autorów są możliwe do osiągnięcia?
Dieta biblijna – zasady, produkty, efekty i skutki uboczne
Bierzcie i jedzcie… to, co jadali ludzie Starego Testamentu. Kefir, baranina i chleb ze skiełkowanych ziaren to tylko niektóre pozycje w menu diety biblijnej. Do tego obietnica utraty 10 kg w czterdzieści – bynajmniej nie postnych – dni. Uwierzysz w cud, czy pozostaniesz niedowiarkiem?
Postawy osób starszych względem żywienia
Jedną z możliwości, by zminimalizować negatywne skutki starzenia się jest dbanie i zwracanie uwagi na dietę różnorodną i bogatą w składniki odżywcze. Dbanie o nią jest zależne od postaw osób starszych, które rzutują na jakość przyjmowanego pożywienia.
Poznaj smaki dziecka i zachęć je do jedzenia warzyw
Dzieci często odmawiają nam zjedzenia warzyw, co pozostaje nie małym problemem. Warzywa są najzdrowszym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Co zatem zrobić, aby przekonać dziecko do jedzenia warzyw?
Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci
Rola rodziców jest ogromna w kwestii rozwoju i wypracowaniu dobrych nawyków żywieniowych u swoich dzieci. Wprowadzając dziecko od małego w świat zdrowego stylu życia, poprawnych i zdrowych wyborów produktów żywieniowych, rodzic sprawia, że maluch wyrasta na świadomego konsumenta.
Przyczyny nadmiernego jedzenia i braku kontroli
Osoby z nadmierną masą ciała zazwyczaj mają problemy z kontrolowaniem, zauważaniem czy rozróżnianiem u siebie uczucia głodu. Bardzo często sięgają po jedzenie z innych niż głód powodów. Na podstawie analiz klinicznych Bąk-Sosnowska wyróżniła trzy sytuacje, w których sięgamy po jedzenie nie motywowani rzeczywistą potrzebą zaspokojenie gło
Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci
Rola rodziców i dorosłych w odżywieniu dzieci jest nie do przecenienia i wpływa na ich późniejsze nawyki żywieniowe. Zarówno brak kontroli tego co dziecko je, jak i nadmierne monitorowanie mogą prowadzić w przyszłości do przyjmowania nadmiernej ilości jedzenia, a więc przysłużyć się do pojawienia się otyłości i nadwagi.
Żywienie dzieci – na co warto zwrócić uwagę
Od nawyków żywieniowych rodziców oraz tego, co podają swoim pociechom w głównej mierze zależy stan zdrowia dzieci. Dowiedz się, jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych i rodziców.
Nawyk podjadania – przyczyny powstania i sposoby zwalczania
Sens odchudzania oraz to, czym w zasadzie jest dieta, są w stanie zrozumieć tylko Ci, którzy są świadomi podejmowanych działań. Znajomość definicji bilansu energetycznego oraz znaczenia podjadania to podstawa przybliżająca do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.
6 wskazówek jak schudnąć bez efektu jo-jo
Spędza sen z powiek wszystkim walczącym ze zbędnymi kilogramami, a jednak wciąż niewiele osób wie, na czym dokładnie polega i co należy robić, aby ustrzec się przed nim raz na zawsze. Efekt jo-jo, ponieważ o nim mowa, dotyczy wielu osób przebywających na dietach odchudzających, które chcą rozprawić się z nadprogramową tkanką tłuszczową. Okazuje się, że najlepszą receptą na niego jest zachowanie zdrowego rozsądku.
Dieta boot camp – zasady, efekty i przepisy
Jeśli potrzebujesz na prawdę dużej motywacji żeby schudnąć dieta boot camp jest dla Ciebie! Wystarczy słuchać prostych poleceń i chudnąć!
Wywiad motywujący – praca z motywacją
Określany jest mianem spokojnego dialogu i wyszukaną formą prowadzenia pacjenta. Jest niezwykle przydatny w przypadkach, gdy motywacja pacjenta do zmiany jest na niskim poziomie lub nie ma jej wcale.
Zdrowe odżywianie – zmiany na lepsze a krytyka otocznia
Wybrałeś w końcu zdrowe odżywianie, zmieniasz swoje nawyki żywieniowe na dobre, a rodzina Cię za to krytykuje? Wytrwaj w postanowieniu i zaraź ich swoim entuzjazmem!
Aktywne fizycznie mamy mają aktywne dzieci!
Okazuje się, że aktywność ruchowa dziecka jest silnie uzależniona od trybu życia, jaki prowadzi jego matka.
Znaczenie smaku w rozwoju nawyków żywieniowych u dzieci
Należy przekazywać dzieciom jak najlepsze nawyki żywieniowe. Co je zatem kształtuje i w jakim okresie naszego życia? Wiedza na ten temat z pewnością pozwoli Wam bez problemu ukierunkować swoje pociechy na zdrowy styl życia!
Współczesna świadomość żywieniowa społeczeństwa
Jak współczesne popularne modele żywieniowe sprawdzają się w rzeczywistości?
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !