nawyki

Dieta odchudzająca dla dziecka – jak zmienić jego nawyki żywieniowe

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Sposób żywienia dzieci uzależniony jest od nawyków żywieniowych ich rodziców oraz osób ze środowiska przedszkolnego i szkolnego, w którym się obraca. Preferencje, co do wyboru żywności korzystnej i niekorzystnej dla zachowania zdrowia nabyte przez pociechę w najmłodszych latach życia, mogą sprzyjać rozwojowi chorób dietozależnych w latach późniejszych bądź stanowić podstawę dla zachowania zdrowego organizmu.

Metoda BLW – zalety, wady, przepisy

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Wspólny stół, wspólny posiłek, rodzina… są to szczególnie ważne aspekty w życiu małego człowieka. Czas wprowadzania pokarmów uzupełniających przysparza wielu stresów zatroskanym rodzicom. Okres tysiąca pierwszych dni odgrywa kluczową rolę w programowaniu metabolicznym oraz wpływa na jakość życia dziecka, także w przyszłości.

Akulturacja i enkulturacja sposobu żywienia imigrantów

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Coraz więcej osób podróżuje po świecie lub trwale zmienia miejsce zamieszkania emigrując do obcych krajów. Nieodłącznym elementem emigracji jest konieczność osiedlenia się w nowych warunkach bytowania, zmiana trybu dotychczasowego funkcjonowania oraz niekiedy przymus zmiany nawyków żywieniowych, związany z nową kulturą oraz dostępnością określonych produktów spożywczych.

Dieta whole30 – czyli jak zmienić swoje życie w 30 dni

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zasady diety whole 30 mogą okazać się pomocne w walce ze złymi przyzwyczajeniami. Pojawia się jednak pytanie o zasadność niektórych jej elementów i czy efekty gwarantowane przez autorów są możliwe do osiągnięcia?

Dieta biblijna – zasady, produkty, efekty i skutki uboczne

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Bierzcie i jedzcie… to, co jadali ludzie Starego Testamentu. Kefir, baranina i chleb ze skiełkowanych ziaren to tylko niektóre pozycje w menu diety biblijnej. Do tego obietnica utraty 10 kg w czterdzieści – bynajmniej nie postnych – dni. Uwierzysz w cud, czy pozostaniesz niedowiarkiem?

Postawy osób starszych względem żywienia

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Jedną z możliwości, by zminimalizować negatywne skutki starzenia się jest dbanie i zwracanie uwagi na dietę różnorodną i bogatą w składniki odżywcze. Dbanie o nią jest zależne od postaw osób starszych, które rzutują na jakość przyjmowanego pożywienia.

Poznaj smaki dziecka i zachęć je do jedzenia warzyw

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzieci często odmawiają nam zjedzenia warzyw, co pozostaje nie małym problemem. Warzywa są najzdrowszym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Co zatem zrobić, aby przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Rola rodziców jest ogromna w kwestii rozwoju i wypracowaniu dobrych nawyków żywieniowych u swoich dzieci. Wprowadzając dziecko od małego w świat zdrowego stylu życia, poprawnych i zdrowych wyborów produktów żywieniowych, rodzic sprawia, że maluch wyrasta na świadomego konsumenta.

Przyczyny nadmiernego jedzenia i braku kontroli

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Osoby z nadmierną masą ciała zazwyczaj mają problemy z kontrolowaniem, zauważaniem czy rozróżnianiem u siebie uczucia głodu. Bardzo często sięgają po jedzenie z innych niż głód powodów. Na podstawie analiz klinicznych Bąk-Sosnowska wyróżniła trzy sytuacje, w których sięgamy po jedzenie nie motywowani rzeczywistą potrzebą zaspokojenie gło

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Rola rodziców i dorosłych w odżywieniu dzieci jest nie do przecenienia i wpływa na ich późniejsze nawyki żywieniowe. Zarówno brak kontroli tego co dziecko je, jak i nadmierne monitorowanie mogą prowadzić w przyszłości do przyjmowania nadmiernej ilości jedzenia, a więc przysłużyć się do pojawienia się otyłości i nadwagi.

Żywienie dzieci – na co warto zwrócić uwagę

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Od nawyków żywieniowych rodziców oraz tego, co podają swoim pociechom w głównej mierze zależy stan zdrowia dzieci. Dowiedz się, jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych i rodziców.

Nawyk podjadania – przyczyny powstania i sposoby zwalczania

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Sens odchudzania oraz to, czym w zasadzie jest dieta, są w stanie zrozumieć tylko Ci, którzy są świadomi podejmowanych działań. Znajomość definicji bilansu energetycznego oraz znaczenia podjadania to podstawa przybliżająca do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

6 wskazówek jak schudnąć bez efektu jo-jo

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Spędza sen z powiek wszystkim walczącym ze zbędnymi kilogramami, a jednak wciąż niewiele osób wie, na czym dokładnie polega i co należy robić, aby ustrzec się przed nim raz na zawsze. Efekt jo-jo, ponieważ o nim mowa, dotyczy wielu osób przebywających na dietach odchudzających, które chcą rozprawić się z nadprogramową tkanką tłuszczową. Okazuje się, że najlepszą receptą na niego jest zachowanie zdrowego rozsądku.

Dieta boot camp – zasady, efekty i przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Jeśli potrzebujesz na prawdę dużej motywacji żeby schudnąć dieta boot camp jest dla Ciebie! Wystarczy słuchać prostych poleceń i chudnąć!

Wywiad motywujący – praca z motywacją

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Określany jest mianem spokojnego dialogu i wyszukaną formą prowadzenia pacjenta. Jest niezwykle przydatny w przypadkach, gdy motywacja pacjenta do zmiany jest na niskim poziomie lub nie ma jej wcale.

Zdrowe odżywianie – zmiany na lepsze a krytyka otocznia

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wybrałeś w końcu zdrowe odżywianie, zmieniasz swoje nawyki żywieniowe na dobre, a rodzina Cię za to krytykuje? Wytrwaj w postanowieniu i zaraź ich swoim entuzjazmem!

Aktywne fizycznie mamy mają aktywne dzieci!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Okazuje się, że aktywność ruchowa dziecka jest silnie uzależniona od trybu życia, jaki prowadzi jego matka.

Znaczenie smaku w rozwoju nawyków żywieniowych u dzieci

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Należy przekazywać dzieciom jak najlepsze nawyki żywieniowe. Co je zatem kształtuje i w jakim okresie naszego życia? Wiedza na ten temat z pewnością pozwoli Wam bez problemu ukierunkować swoje pociechy na zdrowy styl życia!

Współczesna świadomość żywieniowa społeczeństwa

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Jak współczesne popularne modele żywieniowe sprawdzają się w rzeczywistości?