nadwaga

Chitosan – właściwości i zastosowanie. Chitosan a odchudzanie

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Otyłość i nadwaga oraz wynikające z nich konsekwencje zdrowotne są obecnie głównymi problemami zdrowotnymi na świecie. Najważniejszym elementem profilaktyki tych zaburzeń jest zdrowy styl życia obejmujący racjonalny sposób żywienia oraz regularna aktywność fizyczną. Jednak mimo tych zaleceń skala problemu w dalszym ciągu narasta, dlatego naukowcy prześcigają się w poszukiwaniach związków chemicznych, które mogłyby wspomóc efekty kuracji i sprzyjać utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Jeść oczami – jak bodźce wzrokowe wpływają na nadwagę i otyłość

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Czy widok jedzenia może przyprawić o nadmierne kilogramy?

Dieta odchudzająca dla dziecka – jak zmienić jego nawyki żywieniowe

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Sposób żywienia dzieci uzależniony jest od nawyków żywieniowych ich rodziców oraz osób ze środowiska przedszkolnego i szkolnego, w którym się obraca. Preferencje, co do wyboru żywności korzystnej i niekorzystnej dla zachowania zdrowia nabyte przez pociechę w najmłodszych latach życia, mogą sprzyjać rozwojowi chorób dietozależnych w latach późniejszych bądź stanowić podstawę dla zachowania zdrowego organizmu.

Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.

Proszek zasadowy – skład, wpływ na odchudzanie, stosowanie oraz skutki uboczne

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nadmiar kwasotwórczych pierwiastków, objawia się przewlekłym zmęczeniem, bólem głowy, podkrążonymi oczami oraz szarą i zmęczoną cerą, co jest często spotykanym zjawiskiem u osób stosujących dietę ubogą w świeże warzywa i owoce. Ratunkiem wydaje się wzbogacenie diety o alkalizujące jarzyny. Na rynku pojawił się również nowy produkt pod nazwą proszku zasadowego, który warto poznać.

Rygorystyczne diety i ich wpływ na przejadanie się

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

W analizach psychologicznych skupiających się na zachowaniach związanych z odżywianiem Herman i Polivy sugerują, iż istnieje związek przyczynowy pomiędzy odchudzaniem się i objadaniem. Oznacza to, że ograniczenie spożycia posiłków przez osoby będące na diecie prowadzi do… objadania się.

Czy tabletki antykoncepcyjne powodują wzrost wagi?

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Wiele kobiet unika tabletek antykoncepcyjnych ze strachu przed utrata szczupłej sylwetki. Jaka jest prawda? Czy tabletki antykoncepcyjne rzeczywiście powodują tycie?

Czarnuszka – właściwości lecznicze, skład i zastosowanie

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Czarnuszka to roślina stosowana jako przyprawa w kuchni, charakteryzująca się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Warto zapoznać się z jej działaniem, ponieważ może złagodzić objawy wielu schorzeń.

Psychologiczny portret osoby otyłej

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Nadmiar kilogramów często nie jest jedynym problemem osoby otyłej. Poznajcie portret psychologiczny osoby, który pozwoli lepiej zrozumieć jej problemy.

Dieta Konrada Gacy – zasady, efekty i jadłospis

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ponad 20 tysięcy odchudzonych osób i ponad 200 ton zredukowanych kilogramów. Sprawdź, na czym polega dieta Konrada Gacy i ile możesz na niej schudnąć.

Hiperlipidemia – typy, objawy, przyczyny i leczenie wysokiego poziomu tłuszczów we krwi

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Hiperlipidemia to nic innego jak wysoki poziom cholesterolu. Istnieją jednak różne jej odmiany. Samozaparcie i konsekwencja w działaniu pomogą nam uchronić się od groźnych chorób jakie niesie za sobą wysoki poziom cholesterolu we krwi. Zacznij zmieniać swoje nawyki już od dziś.

Przyczyny kompulsywnego sięgania po jedzenie

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Poznaj przyczyny swojego nałogu i pozbądź się go raz na zawsze!

Nadmierny apetyt u dzieci może być przyczyną groźnej choroby

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Dla wielu rodziców apetyt u dziecka jest objawem zdrowia. Jednak nadmierna chęć jedzenia może być przyczyną poważnej choroby!

Otyłość powszechna nie tylko w Polsce, ale i na świecie - poznajmy jej przyczyny

Emilia Muchowska ponad miesiąc temu

Zalewa nas fala otyłości. Czym jest spowodowana i jak sobie z nią radzić?

Nie chcesz przytyć? Patrz na swój talerz

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Kobiety są wytrawnymi obserwatorami, szczególnie, jeśli w gre wchodzi inna kobieta. O ile w większości przypadków jest to zaletą, o tyle postępowanie takie nie sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki. A więc drogie Panie, czas na zmiany!