miód nawłociowy

Oceń
miód nawłociowy - 3.0/5. Oddano 1 głosy.

Miód nawłociowy jest rzadko spotykany na półkach sklepowych, jednak jeśli go zobaczysz, warto wykorzystać tę szansę. Ten rodzaj miodu produkowany jest z pyłku nawłoci, która kwitnie późnym latem i jesienią. Ma jasnożółty kolor i co wyjątkowe dla miodów – lekko kwaskowaty smak. Jego liczne właściwości lecznicze z pewnością zachęcą Cię do spróbowania tego wyjątkowego miodu. Szczególnie polecany jest osobom z kamicą nerkową i z nadciśnieniem tętniczym. Zaskoczyć może również jego wyjątkowa wartość kosmetyczna. O tym jak zyskać gładką i lśniącą skórę i o innych cennych właściwościach miodu nawłociowego dowiecie się w artykułach zebranych poniżej.

Miód nawłociowy (z nawłoci) – właściwości i zastosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Mało popularny, a bardzo zdrowy. Miód z powszechnie nazywanej mimozą rośliny.

Miód nawłociowy – zastosowanie

Jak każdy miód może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju wypieków, koktajli. Świetnie nadaje się do eliksiru na przeziębienie z mleka i czosnku. Szeroko wykorzystywany jest również w kosmetyce, dzięki swoim właściwościom upiększającym

Z czego jest miód nawłociowy

Miód nawłociowy wytwarzany jest z pyłku kwiatów nawłoci. Jest to roślina powszechnie występująca w Polsce, posiadające żółte kwiaty. Zaliczana jest do jednych z najbardziej miododajnych roślin w Polsce. Potocznie nazywana jest mimozą i od dawna wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób, stąd niezwykłe właściwości miodu nawłociowego.

Miód nawłociowy a kamica nerkowa

Ten rodzaj miodu wykazuje szczególne właściwości lecznicze w przypadku kamicy nerkowej. Poprawia ukrwienie nerek, a także działa moczopędnie. Aby uchronić się przed ta chorobą i dodatkowo wzmocnić swój organizm warto rozpuścić łyżeczkę miodu w szklance letniej wody i pić tak przyrządzony napój codziennie rano przez trzy miesiące.