W czym jest kobalt? Uczulenie na kobalt
Kobalt należy do mikroelementów, których odpowiednia zawartość w organizmie spełnia kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ustroju. Mimo że zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest niewielkie, to jego niedobór wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Kobalt jest również pierwiastkiem, który odpowiedzialny jest za bardzo częste występowanie alergii kontaktowych, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć w jakich produktach występuje.
Czym jest arsen? Jak usunąć arsen z organizmu?
W dzisiejszym artykule wyjaśnimy m.in., czym jest arsen, jaki wywiera wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego oraz czy istnieją skuteczne i zarazem nieinwazyjne metody na jego pozbycie się, Zapraszamy do lektury!
Chelatacja – czym jest? Cena, opinie. Chelatacja doustna
Zatrucie szkodliwymi dla organizmu człowieka pierwiastkami wywołuje stan bardzo niebezpieczny dla życia. Mowa zarówno o metalach szkodliwych i niepotrzebnych (np. rtęć), jak i o pierwiastkach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania (np. żelazo, miedź). Ich zatrzymanie w organizmie ma toksyczny wpływ na tkanki, w których dany pierwiastek jest odkładany. W dobie rozwijającej się medycyny pojawiają się jednak coraz nowsze rozwiązania lecznicze. W kontekście zatrucia pierwiastkami toksycznymi dla organizmu człowieka stosuje się tzw. chelatację.
Analiza pierwiastkowa włosa – interpretacja wyników
Ta metoda diagnostyczna wykazuje dużą wiarygodność i jest bardzo pomocna w ułożeniu indywidualnie dostosowanego planu dietetyczno-żywieniowego pacjenta. Aby prawidłowo odczytać wyniki badań analizy pierwiastkowej włosa, warto znać kilka ważnych zależności pomiędzy poszczególnymi stężeniami składników mineralnych i skutkami zaburzeń proporcji między nimi.
Analiza pierwiastkowa włosa – dobra metoda diagnostyczna czy chwyt marketingowy?
Z pomocą ma wtedy przychodzić analiza pierwiastkowa włosa, która promowana jest jako najlepsza metoda diagnostyczna składników mineralnych zgromadzonych w organizmie. Czy skan minerałów zawartych we włosie faktycznie lepiej odzwierciedla magazyn poszczególnych pierwiastków, czy jest to jedynie chwyt marketingowy uszczuplający zasoby naszego portfela?
Dieta osób z alergią na nikiel – produkty zakazane i zalecane
Alergia na nikiel jest jedną z częściej spotykanych alergii zarówno w grupie dzieci, jak i osób dorosłych. Do roku 2000 była ona diagnozowana w Polsce zdecydowanie rzadziej niż w USA, czy w krajach Europy zachodniej. Z biegiem czasu jednak wskaźnik ten zaczął dorównywać temu na zachodzie.
Kadm – źródła w żywności, szkodliwe działanie na organizm człowieka, zatrucie
Podobnie jak rtęć, kadm nie pełni w organizmie żadnej funkcji regulacyjnej, toteż dostarczany z produktami żywnościowymi, może spowodować jedynie komplikacje zaburzając metabolizm pewnych organów.
Rtęć i metylortęć – źródła w żywności, zagrożenia dla organizmu
Rtęć i metylortęć nie pełnią w organizmie ludzkim żadnej roli, a dostarczone wraz z pożywieniem lub innymi źródłami gromadzą się w organizmie, co może przyczyniać się do rozwoju chorób neurologicznych i nowotworów. Ryby pochodzące szczególnie z niepewnych źródeł stwarzają zagrożenie zatrucia rtęcią i jej pochodnymi.
Zanieczyszczenie ryb metalami ciężkimi - przyczyny i wpływ na zdrowie
Ryby są niezbędne w naszej diecie. Dostarczają wielu składników odżywczych, witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych omega-3. Jednakże nie są zalecane częściej niż 2–3 razy w tygodniu, ponieważ mogą być również źródłem substancji szkodliwych. Dowiedzmy się, które ryby najlepiej wybierać.
5 najskuteczniejszych domowych kuracji oczyszczających organizm
Kuracje oczyszczające wcale nie muszą kojarzyć się z głodówkami i wydawaniem ogromnych ilości pieniędzy na tajemnicze specyfiki i medykamenty. Niektóre produkty mające wysoką skuteczność w oczyszczaniu organizmu są dostępne od ręki, a większość z nich podsuwa nam natura.
Substancje antyodżywcze – czym są i czy należy się ich obawiać?
Substancje antyodżywcze, jak sama nazwa wskazuje, mogą szkodliwie wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Czy należy się ich obawiać?
Ryba w puszce nie czuje się jak w wodzie...Sprawdźmy dlaczego!
Wszyscy dobrze wiemy, że ryby jeść trzeba. Zawierają bowiem bardzo dużo cennych składników. Ale czy wiemy, które wybrać? Czym się tak naprawdę różni ryba surowa od tej w puszce?
Kadm, ołów, rtęć i arsen, czyli metale ciężkie w żywności, które zagrażają naszemu zdrowiu
Są jednymi z najbardziej szkodliwych dla zdrowia składników pożywienia, mogących wywoływać poważne powikłania zdrowotne. Przekonaj się jakie.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !