macierzyństwo

Związki partnerskie determinowane przez relacje z matką

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Sposób, w jaki kobieta przechodzi ciążę, będzie miał ogromny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Lekarze podkreślają wagę diety i zdrowego stylu życia w tym okresie. Jednak wpływ matki na rozwój dziecka na tym się nie kończy. Po urodzeniu relacja z matką może zdeterminować przyszłe zachowania dziecka i sposób budowania związku.

Style przywiązania i relacje partnerskie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Więź rodzica i dziecka rodzi przywiązanie, które w późniejszym życiu jednostki może odegrać dużą rolę. Wpływa miedzy innymi na sposób budowania relacji z partnerem.

Zdrowie mamy przed, w czasie i po ciąży!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Macierzyństwo to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To stan wyjątkowy, dlatego każda kobieta powinna w specjalny sposób o siebie zadbać. Przekonaj się, na co uważać i co zrobić, aby te 9 miesięcy przebiegło bez uszczerbku na zdrowiu Twoim i dziecka!

Miłość matki w profilaktyce zaburzeń odżywiania

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

o przyszłych zaburzeniach w odżywianiu decydują już pierwsze chwile nowonarodzonego dziecka. To właśnie relacja z opiekunami wpływa na późniejszy sposób postrzegania własnego ciała.

Fundamentalne zasady rodzicielstwa i bliskości

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Rodzicielstwo to jeden z najpiękniejszych momentów życia. Troska i miłość okazana dziecku tworzy szczególną więź, która procentuje w przyszłości.

Syndrom baby blues – smutek poporodowy to jeszcze nie depresja

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Czym tak naprawdę jest słynny „baby blues” i jak się objawia? Może Ciebie też dotyczy? Sprawdź!