leki

Oceń
leki - 2.0/5. Oddano 2 głosy.

Cholesterol całkowity – norma. Co stosować zamiast statyn na cholesterol?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Lipidogram, czyli badanie stężenia trójglicerydów i cholesterolu w osoczu krwi z uwzględnieniem jego frakcji, stanowi jedno z ważniejszych badań laboratoryjnych, które powszechnie zlecane jest przez lekarzy rodzinnych i specjalistów. Kontrola lipidów krążących we krwi jest istotnym wyznacznikiem stanu zdrowia, a także może dostarczyć informacji na temat wyższego lub niższego ryzyka zachorowania na schorzenia dotyczące układu sercowo-naczyniowego.

Działanie żywokostu lekarskiego. Żywokost na stawy i żylaki. Jak zrobić maść z żywokostu?

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Żywokost lekarski od dawna stosowany była w tradycyjnej medycynie do leczenia tępych urazów, takich jak kontuzje czy nadwyrężenia mięśni i ścięgien. Ekstrakty z żywokostu mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i gojące rany. Pod jaką postacią najlepiej stosować tę roślinę, by przynosiła pożądany efekt, a jakiej bezwzględnie unikać, aby sobie nie zaszkodzić?

Czym są benzodiazepiny i jak działają na organizm?

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Benzodiazepiny należą do jednych z najczęściej przepisywanych i zażywanych środków psychoaktywnych w Polsce i na świecie. Sięgają po nie coraz częściej młodzi ludzie z powodu chęci przeżycia niepowtarzalnych doznań, ale również i dorośli ze względu na zbyt szybkie tempo życia. Co dzieje się w organizmie człowieka po ich zażyciu?

Pelargonia afrykańska – jakie są jej właściwości lecznicze? Pelargonia afrykańska dla dzieci

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Pelargonia afrykańska jest rośliną wykorzystywaną coraz częściej w medycynie ludowej jako środek wzmacniający odporność oraz zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Wykazuje szerokie spektrum działania, jest skuteczna w leczeniu gruźlicy, w stanach zapalnych oskrzeli czy innych schorzeniach przewodu pokarmowego. Pelargonia afrykańska zwykle stosowana jest w postaci kropel, tabletek i syropu. Jakie właściwości wykazuje ta roślina?

Węgiel aktywny – właściwości, zastosowanie, dawkowanie

Justyna Paroń, Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Węgiel aktywny jest to preparat, którego cenne właściwości lecznicze znane są od wielu lat. Stanowi on nieodzowny element prawie każdej domowej apteczki, ponieważ jest sprawdzonym środkiem wykorzystywanym w celu łagodzenia zaburzeń trawienia oraz zatruć pokarmowych. Czy stosowanie węgla aktywnego jest bezpieczne dla zdrowia człowieka? Jakie mogą być inne korzyści wynikające z jego działania?

Statyny – co to są, przeciwwskazania, skutki uboczne. Naturalne statyny

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Powszechnymi problemami zdrowotnymi wielu państw na świecie, w tym również Polski, są choroby cywilizacyjne. Najczęściej są to choroby układu sercowo-naczyniowego, czyli miażdżyca tętnic, zawał serca oraz nadciśnienie tętnicze, których rozwój związany jest m.in. ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu frakcji LDL we krwi. W celach leczniczych zaleca się stosowanie odpowiedniej diety natomiast, gdy modyfikacja stylu życia i sposobu odżywiania nie jest wystarczająco skuteczna, pacjentowi zaleca się stosowanie statyn.

Soda oczyszczona – zastosowanie lecznicze. Soda oczyszczona na grzybicę, zgagę i łuszczycę

Soda oczyszczona doskonale sprawdza się jako substancja spulchniająca do ciast, jako środek do czyszczenia powierzchni i przedmiotów czy też do prania. Czy pomoże również w „uporządkowaniu” naszego organizmu?

Kava Kava – działanie, gdzie kupić, opinie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Kava Kava, czyli pieprz metystynowy, to bylina naturalnie występująca w rejonie wysp Pacyfiku. Używana od tysięcy lat zarówno w celach leczniczych, jak i religijnych przez tamtejszą ludność. Gdzieniegdzie kava kava znajduje zastosowanie do tej pory (np. Papua Nowa Gwinea).

Nutraceutyk, farmaceutyk, parafarmaceutyk – krótki przewodnik po preparatach

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Czym różni się lek od suplementu diety? Jakie środki zaliczamy do nutraceutyków? Jak rozróżnić poszczególne preparaty? Krótki przewodnik po farmaceutykach, parafarmaceutykach i nutraceutykach pomoże w rozwianiu tych wątpliwości.

Ginkgo biloba (miłorząb japoński) – działanie, tabletki, cena, opinie

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Od XVIII wieku na terenie parku zamkowego w Łańcucie oczy zachwyca drzewo o niezwykłych właściwościach, z którego to dobrodziejstwa korzystano już 2800 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wówczas wykorzystywano nasiona Ginkgo biloba do leczenia zmian zwyrodnieniowych mózgu.

Nalewka z bursztynu – właściwości, zastosowanie, dawkowanie, przepis

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Bursztyn bałtycki jest dobrze znany jako wyrób jubilerski jednakże mieszkańcy wschodniej Europy wykorzystują go także w medycynie ludowej. Nalewka z bursztynu stosowana jest jako naturalne lekarstwo na rozmaite choroby i dolegliwości.

10 sposobów radzenia sobie z nieświeżym oddechem

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Miętowe gumy i cukierki są szybkim sposobem na przywrócenie świeżego oddechu. Jednak przy nawracającym problemie warto spróbować innych metod. Sprawdź jak skutecznie zwalczać nieprzyjemny zapach z ust.

Warfin a dieta, czyli produkty zakazane przy lekach rozrzedzających krew

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Czy leczenie farmakologiczne lekami powodującymi rozrzedzenie krwi wymaga stosowania specjalnej diety? Jakich produktów nie powinno spożywać się podczas przyjmowania warfaryny?

Niezbędny skład apteczki na małe i duże podróże

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Niezależnie od miejsca naszego wyjazdu musimy pamiętać o zabraniu apteczki, dzięki której będziemy mogli szybko zareagować w chwili wypadku. Co powinno się w niej znaleźć?

Dieta niskosalicylanowa (aspirynowa) – zasady, wskazania, produkty

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Salicylany dosyć często wywołują u ludzi reakcje alergiczne bądź nietolerancję. Czy w takim wypadku należy zupełnie wyeliminować je z diety? Czy istnieją produkty pozbawione tych substancji? Kiedy należy zastanowić się nad wprowadzeniem diety aspirynowej?

Czego nie jeść przy zażywaniu leków

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Każdy z nas w pewnym momencie bierze jakieś leki z nadzieją, że pomogą nam w danym schorzeniu. Nie tylko jednak od leku zależy nasze zdrowie, ale także od tego co spożyjemy przed lub zaraz po połknięciu medykamentów!

Maści rozgrzewające – na co i kiedy?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Po maści rozgrzewające sięgamy zazwyczaj, gdy nas coś boli. Warto po nie jednak sięgnąć także w innych sytuacjach.

Skutki stosowania używek przez kobiety w ciąży

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Poważnym problemem jest stosowanie używek w ciąży. Niesie to ze sobą groźne skutki dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu, noworodka i dziecka w jego dalszych latach życia.

Nieorganiczna forma jodu – wpływ na organizm i jego źródła w żywności

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Wiele osób cierpi na niedobór jodu. Warto dowiedzieć się, w jakiej formie najlepiej przyjmować ten ważny pierwiastek, aby organizm mógł go w pełni wykorzystać. Czy jod w każdej postaci jest dla nas bezpieczny?

Niezbędna zawartość domowej apteczki

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce i jak powinniśmy przechowywać leki?